به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نمونه رای دادگاه در مورد الزام خوانده به ثبت رسمی نکاح دائم

نمونه رای دادگاه در مورد الزام خوانده به ثبت رسمی نکاح دائم

                    نمونه رای دادگاه در مورد الزام خوانده به ثبت رسمی نکاح دائم

در خصوص دادخواست خانم ..........فرزند............به طرفیت ............فرزند.............به خواسته الزام خوانده به ثبت نکاح دائم فیمابین و خصوصیات آن، با عنایت به جامع محتویات پرونده از جمله اقرار صریح طرفین مبنی اینکه در تاریخ ........... با یکدیگر به عقد نکاح دائم با مهریه ............ازدواج نموده اند و مهریه عندالمطالبه بوده و بر ذمه زوجه دین است و پرداخت نگردیده و ثمره این ازدواج وجود .........فرزند مشترک می باشد. لذا با توجه به مساله 19 فصل فی عقد النکاح و احکامه از کتاب النکاح تحریرالوسیله وبه استناد مواد 1259،1275و1321 قانون مدنی، وجود علقه زوجیت بین طرفین به سبب عقد نکاح دائم محرز ومسلم است. لذا دادگاه به استناد مواد یک قانون ازدواج، 31 قانون ثبت احوال و 220 قانون مدنی خوانده را به ثبت رسمی واقعه ازدواج مزبور ملزم و محکوم می نماید. دفاتر رسمی ثبت ازدواج مکلف به ثبت این واقعه با همان خصوصیات هستند. ضمناً زوجین اذعان نموده اند که در عقد نکاح خود شرط خاصی را قید نکرده اند ولی در صورت تمایل می توانند شرایط فعلی مندرج در نکاحنامه های رسمی را در ضمن یکی از عقود لازمه شرط ودر نکاحنامه خود رسماً منعکس نمایند. این رای حضوری و قطعی است.

                                                  رئیس شعبه...........دادگاه خانواده............

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image