به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نمونه راي در خصوص ورود ثالث

 

 

نمونه راي در خصوص ورود ثالث  

 

 

بسمه تعالي

 

 

 

به تاريخ 07/02/1372 شماره پرونده 69/376-70/27

شماره دادنامه :72/52/51

مرجع رسيدگي : شعبه .............. دادگاه عمومي حقوقي يك به رياست ...............

در پرونده 69/376 خواهان شركت آپارتمان ............

خواندگان آقايان ..............

در پرونده 70/27 خواهان : آقاي ..............

خواندگان : آقايان ..........................

خواسته : مطالب طلب و ورود ثالث

 

(راي دادگاه )

 

خواسته خواهان دعوي اصلي در پرونده شماره 69/376 صدور حكم بر فسخ قرارداد مورخ ..... و خواسته خواهان وارد ثالث در پرونده شماره 70/27 صدور حكم بر رد دعوي خواهان اصلي و الزام خوانده به انتقال رسمي يك باب آپارتمان موضوع قرارداد عادي فروش مورخ .. مي باشد . وكيل خواهان دعوي اصلي در دادخواست خود توضيح داده است كه خواندگان دعوي به موجب قرارداد مورخ ........ تعهد خريد يك دستگاه آپارتمان به شماره . را نموده و بابت قسمتي از ثمن معامله هفت برگ سفته در اختيار موكل او گذرانده اند ، ليكن از پرداخت وجوه دو فقره از سفته ها به مبلغ ........ريال و انجام ساير تعهدات خود امتناع نموده و با وصف ارسال نامه و اطلاعيه در مهلت مقرر حتي پس آن هم به تعهدات خود عمل نكرده اند ، لذا موكل او با استفاده از حق  فسخ مندرج  در ماده 11 قرارداد آن را فسخ و از خواندگان دعوت كرده است ، براي دريافت پيش پرداخت خود به او مراجعه نمايند كه مراجعه نكرده اند و مستنداً به مدارك پيوست دادخواست درخواست رسيدگي و صدور حكم به خواسته فوق را نموده است ، وكيل خواهان دعوي متقابل در دادخواست خود توضيح داده است كه خواندگان دعوي اصلي حقوق خود نسبت به قرارداد مورخ . را به موكل او انتقال داده اند و با اين ترتيب موكل او نسبت به قرارداد مذكور قائم مقام آنان گرديده است و چون خوانده رديف سه دعوي نسبت به تعهدات خود در قبال موكل او عمل نكرده مستنداً به مدارك پيوست دادخواست تقاضاي رسيدگي و صدور حكم به خواسته فوق را نموده است ، با توجه به محتويات پرونده اولاً در مورد دعوي اصلي هر چند خواندگان دعوي در دادگاه حاضر نگرديده و ايراد و دفاعي به عمل نياورده اند ،، ولي نظر به اينكه رابطه حقوقي طرفين مبتني بر قرارداد مورخ .......... مي باشد كه اصالت و صحت آن محل بحث و اختلاف نمي باشد . نظر به اينكه وكيل خواهان دليل فسخ قرارداد از ناحيه موكلش را عدم پرداخت وجوه دو فقره سفته به شماره هاي خزانه داري كل ...... ذكر كرده است ، نظر به اينكه صرف نظر از اين امر كه دليلي ابراز نشده كه دو فقره سفته هاي مذكور از بابت قرارداد مستند دعوي در اختيار خواهان گذارده شده است ، اصولاً چون متعهد سفته ها شخص ديگري غير از خواندگان دعوي مي باشد و با اين ترتيب عدم پرداخت وجه آن تاثيري در حق خواندگان ندارد و موجب ايجاد حق فسخ قرارداد براي خواهان به شرح مندرج در ماده 11 قرارداد نمي گردد و نظر به اينكه دليل ديگري كه ايجاد حق فسخ  قرارداد مستند دعوي را اثبات و توجيه نمايد ابراز نگرديده است ، بنابراين دعوي خواهان غير ثابت تشخيص و حكم بر ابطال آن صادر و اعلام مي دارد . ثانياً در مورد دعوي وارد ثالث اگر چه خواندگان دعوي در دادگاه حاضر نگرديده و ايراد و دفاعي به عمل نياورده اند و مدافعات وكيل  خوانده رديف 3 دعوي نيز به لحاظ نداشتن حق دفاع از دعوي ثالث موثر در مقام نمي باشد ، ولي نظر به اينكه مطابق ماده 8 قرارداد مذكور به خريداران منوط به تصفيه حساب و پرداخت كليه بدهي هاي خريدار گرديده است و نظر به اينكه خواهان دعوي وارد ثالث دليلي بر پرداخت كليه وجوه موضوع قرارداد و تصفيه حساب با خوانده رديف 3 ابراز نگرديده است ، بنابراين دعوي خواهان با توجه به دلايل ابرازي غير ثابت تشخيص و حكم  بر بطلان آن صادر و اعلام مي گردد .

 

 

رئيس / دادرس شعبه ........ دادگاه عمومي........

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image