به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

درخواست صدور اجراييه جهت پرداخت وجه چك

 

 

درخواست صدور اجراييه جهت پرداخت وجه چك      

 

 

 

بسمه تعالي

 

 

 

 

 

رياست محترم شعبه .......... دادگاه عمومي  

 

با سلام

 

احتراماً ،به استحضار مي رساند :

نظر به اينكه ، در پرونده كلاسه .......... حكم به محكوميت خوانده آقاي ..........به پرداخت مبلغ ............ ريال ضرر و زيان ناشي از جرم (صدور چك بلامحل ) صادر گرديده و حكم صادره قطعي شده است و محكوم عليه ( يا محكوم عليه ها و يا محكوم عليهما و يا محكوم عليهم ) از پرداخت محكوم به مستنكف است (خودداري مي كند ) بدين وسيله صدور اجراييه جهت وصول و ايصال مبلغ .......... ريال محكوم به ( اصل خواسته ) و مبلغ ......... ريال خسارت وارده (خسارت دادرسي و تاخير تاديه ) از محضر عالي استدعا مي شود .

ضمناً، كما كان اجراي ماده 696 قانون مجازات اسلامي (بخش تعزيرات و مجازات هاي بازدارنده ) مصوب سال 1375 (جايگزين ماده 139 قانون تعزيرات سابق ) در صورت عدم پرداخت به مورد استدعا است .

با تشكر و تجديد احترام

نام و نام خانوادگي

امضاء و تاريخ

 

مطابق ماده 696 قانون مجازات اسلامي :

(در كليه مواردي كه محكوم عليه علاوه بر محكوميت كيفري به رد عين يا مثل يا اداي قيمت يا پرداخت ديه و ضرر و زيان ناشي از جرم محكوم شده باشد واز اجراي حكم امتناع ورزد در صورت تقاضاي محكوم له دادگاه با فروش اموال محكوم عليه به جز مستثنيات دين حكم را اجرا يا تا استيفاي حقوق محكوم له  ، محكوم عليه را بازداشت خواهد نمود .

تبصره : چنانچه محكوم عليه مدهي اعسار شود تا صدور حكم اعسار  و يا پرداخت به صورت تقسيط بازداشت  ادامه خواهد داشت .

  • يادآوري مي شود كه ماده 2 قانون نحوه اجراي محكوميت هاي مالي مصوب سال 1377 نيز به اين امر اشاره دارد .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image