به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار ابطال دادخواست به لحاظ استرداد دادخواست توسط خواهان

 

 

قرار ابطال دادخواست به لحاظ استرداد دادخواست توسط خواهان  

 

 

بسمه تعالي

 

در خصوص دعوي خواهان آقاي / خانم .... به طرفيت ... خوانده آقاي / خانم .... به خواسته ..... نظر به اين كه خواهان به شرح لايحه تقديمي ثبت شده به شماره ...... دادخواست خود را استرداد نموده است ، علي هذا مستنداً به ماده 123 قانون آيين دادرسي مدني سابق ناظر به ماده 151 همان قرار ابطال دادخواست تسليمي خواهان صادر و اعلام مي گردد .

اين قرار ظرف مهلت قانوني (بيست روز ) در دادگاه تجديد نظر استان قابل تجديد نظر است .

 

 

رئيس / دادرس شعبه ......... دادگاه عمومي

 

 

 

 

 

 

توضيح اينكه :

مواد استنادي براي ابطال دادخواست عبارت از ماده 123 قانون آيين دادرسي مدني سابق ناظر به ماده 151 همان قانون و نيز مواد 165،441و 459 قانون آيين دادرسي مدني سابق بوده است كه با تصويب قانون آيين دادرسي دادگاه هاي عمومي و انقلاب در امور مدني در سال 1379، موارد قرار ابطال دادخواست طي مواد 95و 96 بند الف ماده 107 و ماده 256 معين شده است .

مطابق مواد ياد شده :

1-     قرار ابطال دادخواست مانع تجديد دادخواست نيست .

2-     يك تصميم قضايي  است كه توسط قاضي دادگاه صادر مي شود .

3-     غالباً ناظر به ايرادات ماهوي است كه قاضي بدون رفع آن ايرادات امكان اتخاذ تصميم در ماهيت امر را ندارد .

4-   قرار مزبور با ورود در ماهيت ، بدون اظهار نظر ماهوي صادر مي شود ولي دعوي را خاتمه نمي دهد ، بلكه دعوي را از دادگاه خارج مي كند .

5-     قرار ابطال دادخواست را مي توان در تمام مراحل رسيدگي صادر نمود و اختصاص به اولين جلسه رسيدگي ندارد .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image