به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار امتناع از رسيدگي به جهت مطرح بودن موضوع متنازع فيه در شعبه ديگر

 

 

قرار امتناع از رسيدگي به جهت مطرح بودن موضوع متنازع فيه در شعبه ديگر

 

 

 

بسمه تعالي

 

 

در خصوص دعوي خواهان آقاي / خانم ....به طرفيت خوانده آقاي / خانم ... به خواسته ... نظر به ايراد خوانده مبني بر اين كه همين موضوع در شعبه ديگر در حال رسيدگي است ، ضمن ملاحظه پرونده استنادي مشاهده مي گردد ، ايراد مشار اليه صحيح است ، لذا ، با عنايت بر سبق ارجاع شعبه مزبور ضمن صدور قرار امتناع از رسيدگي به لحاظ مطرح بودن موضوع متنازع فيه در شعبه ديگر دادگاه ، مقرر است دفتر پرونده در اجراي دستور ماده 133 قانون آيين دادرسي مدني سابق به نظر رياست محترم دادگستري (يا رئيس مجتمع قضايي ) برسد .

 

رئيس / دادرس شعبه ....دادگاه عمومي ....

 

 

 

اصولاً متداول اين است كه مستنداً به ماده 133 قانون آيين دادرسي مدني سابق در صورت ارتباط كامل بين دو دعوي چنانچه در يك شعبه مطرح رسيدگي باشد دادگاه تواماً به تمام آنها رسيدگي مي كند و اگر در دو شعبه باشد ، با توجه به سبق ارجاع پرونده توسط رئيس دادگستري يا رئيس مجتمع قضايي يا معاونين ايشان به شعبه اي كه سابقه ارجاع دارد ، ارسال و شعبه مرجوع اليه دستور توام شدن رسيدگي دو پرونده را صادر مي نمايد .

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image