به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار توقيف دادرسي به لحاظ محجور شدن يكي از اصحاب دعوي

 

 

قرار توقيف دادرسي به لحاظ محجور شدن يكي از اصحاب دعوي

 

 

 

بسمه تعالي

 

 

1-   در خصوص دادخواست آقاي / خانم ....(خواهان ) به طرفين آقاي / خانم ....(خوانده ) به خواسته .... نظر به اين كه مامور ابلاغ در ظهر (پشت )اخطاريه خوانده(يا خواهان ) ، مراتب محجور شدن خوانده (يا خواهان ) را اعلام نموده است ، علي هذا ، دادگاه مستنداً به ماده 290 قانون آيين دادرسي مدني سابق قرار توقيف دادرسي صادر و اعلام مي نمايد و مستنداً به ماده 297 همان قانون مقرر مي دارد ، دفتر به خواهان (يا خوانده ) اخطار شود ، و نسبت به تعرفه (معرفي ) جانشين يا جانشينان (محجور ) با ذكر آدرس دقيق ايشان اقدام نمايد . پرونده از موجودي كسر و بايگاني شود .

 

 

رئيس / دادرس شعبه ....دادگاه عمومي ....

 

 

 

 

توضيح اينكه :

مطابق مواد 290و 291 قانون آيين دادرسي مدني سابق موارد توقيف دادرسي به شرح ذيل بوده است :

1-     فوت نمودن يكي از اصحاب دعوي

2-     محجور شدن يكي از اصحاب دعوي

3-     فوت يا ممنوع شدن وكيل يكي از اصحاب دعوي

4-     زايل شدن سمت يكي از اصحاب دعوي

كه در موارد فوق ، با كمي تغيير در ماده 105 قانون آيين دادرسي مدني جديد آمده است . با اين تفاوت كه در ماده جديد صرفاً فوت نمودن يكي از اصحاب دعوي ، محجور شدن يكي از اصحاب دعوي و زايل شدن سمت يكي از آنان ( كه به موجب آن سمت ، داخل دادرسي شده ) ، اشاره شده است .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image