به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار دستور موقت بر منع نقل و انتقال پلاك ثبتي

 

 

قرار دستور موقت بر منع نقل و انتقال پلاك ثبتي  

 

 

بسمه تعالي

به تاريخ :.....

پرونده كلاسه : .......

شماره دادنامه : ......

مرجع رسيدگي : شعبه .... دادگاه عمومي ...

خواهان:....

خوانده :....

خواسته : صدور دستور موقت

گردش كار : خواهان دادخواستي به خواسته فوق به طرفيت خوانده بالا تقديم داشته كه پس از ارجاع به اين شعبه و ثبت به كلاسه فوق و جري تشريفات قانوني در وقت فوق العاده دادگاه به تصدي امضاء كننده ذيل تشكيل است و با توجه به محتويات پرونده ختم رسيدگي را اعلام و به شرح زير صدور راي مي نمايد .

(دستور موقت  )

در خصوص درخواست آقاي .... عليه خوانده  ...مبني بر صدور دستور موقت نظر به اينكه خواهان به موجب قبض سپرده شماره .... مورخ ... مبلغ .... ريال  بابت خسارت احتمالي به صندوق دادگستري توديع نموده است و با توجه به انطباق مورد بر مواد 770 و 777 قانون آيين دادرسي مدني سابق دستور منع نقل و انتقال پلاك ثبتي شماره .... فرعي از .... اصلي واقع در بخش .... شهرستان ...(نسبت به سهم خوانده يعني .... دانگ مشاع از شش دانگ  پلاك ثبتي مذكور در فوق ) را تا خاتمه دادرسي صادر و اعلام مي نمايد .

 

 

رئيس / دادرس شعبه ..... دادگاه عمومي ....

 

توضيح اينكه :

منع نقل و انتقال حتي شامل معاملات عادي هم مي شود و مدعي عليه حق معامله عادي نيز ندارد و در صورت اقدام به آن مشمول مقررات كيفري راجع به معامله نسبت به  مال غير مي شود . اگر قرارداد سند تعهد بيع هم باشد چون فروشنده از طرف دادگاه ممنوع از معامله بوده خريدار بعدي حق شكايت كيفري دارد زيرا كسي كه ممنوع از انجام معامله شده معامله فاقد اثر است و ضمناً مستوجب تعقيب كيفري و مجازات به لحاظ فروش مجدد مالي كه حق معامله نداشته است .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image