به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار رد دعوي به دليل استرداد دعوي توسط خواهان

 

 

قرار رد دعوي به دليل استرداد دعوي توسط خواهان

 

 

 

 

بسمه تعالي

 

 

در خصوص دعوي خواهان آقاي / خانم .... به طرفيت خوانده آقاي / خانم .... به خواسته ..... نظر به اين كه خواهان به شرح لايحه شماره صورت جلسه مورخه .... دعوي خود را مسترد داشته است . لذا مستنداً به صدور ماده 298 قانون آيين دادرسي مدني سابق قرار رد دعوي خواهان صادر و اعلام مي گردد .

 

 

 

رئيس / دادرس شعبه ....دادگاه عمومي ....

 

 

 

 

 

توضيح اينكه :

مواد استنادي براي رد دعوي عبارت از مواد 298،198(بند هاي 1 و 2 و 3 )و ماده 515 مكرر قانون آيين دادرسي مدني سابق ، (در مرحله تجديد نظر ) بوده است كه با تصويب قانون آيين دادرسي دادگاه هاي عمومي و انقلاب در امور مدني در سال 1379، موارد صدور قرار رد دعوي در مواد 19، 84، 107و 298 جديد معين شده است .

 

با توجه به مواد مختلف قانون آيين دادرسي مدني جديد راجع به قرار رد دعوي مي توان گفت كه :

1-     قرار رد دعوي مانع تجديد دادخواست با مشخصات همان دعوي نمي باشد .

2-     اين قرار قطعي نبوده و به تناسب مورد قابل تجديد نظر خواهي است .

3-     خواهان ملزم به پرداخت خسارت به خوانده نمي باشد .

4-     موافقت خوانده شرط نيست .

5-     قرار رد دعوي آن را به حالت قبل از اقامه دعوي ، بر نمي گردد .

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image