به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار رد دعوي به لحاظ عدم توجه دعوي به خوانده

 

 

قرار رد دعوي به لحاظ عدم توجه دعوي به خوانده  

 

 

 

بسمه تعالي

 

در خصوص دعوي خواهان آقاي / خانم .... به طرفيت خوانده ........ به خواسته ..... نظر به اين كه خوانده دعوي قبل از پاسخ به دعوي ايراد نموده و بيان كرده به دليل اين كه طرف دعوي داراي شخصيت حقوقي است و دعوي متوجه وي نمي باشد ، بنابر اين دادگاه توجهاً به مراتب و با بررسي محتويات پرونده ايراد خوانده را وارد تشخيص داده و به استناد بند 2 از ماده 198 قانون آيين دادرسي مدني سابق قرار رد دعوي خواهان صادر و اعلام مي نمايد .

 

 

 

رئيس / دادرس شعبه ......... دادگاه عمومي

 

 

 

 

 

 

 

ماده 198 قانون آيين دادرسي مدني سابق :

در موارد زير مدعي عليه مي تواند بدون آن كه پاسخ مدعي را بدهد ايراد كند :

1-................

2- وقتي كه ادعا متوجه شخص مدعي عليه نباشد .

 

در حال حاضر ، ماده 84 قانون آيين دادرسي مدني جديد طي 11 بند جايگزين ماده 198 سابق شده است . كه بند 4 از قانون جديد عين مفاد بند 2 سابق مي باشد . يعني ادعا متوجه شخص خوانده نباشد .

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image