به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار عدم استماع دعوي به دليل مالك نبودن خوانده بر ملك متنازع فيه

 

 

قرار عدم استماع دعوي به دليل مالك نبودن خوانده بر ملك متنازع فيه   

 

 

 

 

بسمه تعالي

 

 

-          به تاريخ : 25/10/1374

-          پرونده كلاسه : 74/18/2521

-          شماره دادنامه : 2402-26/10/74

-          مرجع رسيدگي : شعبه 18 دادگاه عمومي تهران

-          خواهان : آقاي ... با وكالت آقاي ...

-          خوانده : آقاي ...

-          خواسته : الزام خوانده به تنظيم انتقال اتومبيل

گردش كار : خواهان دادخواستي به خواسته فوق به طرفيت خوانده بالا تقديم داشته كه پس از ارجاع به اين شعبه و ثبت كلاسه فوق و جري تشريفات قانوني در وقت مقرر دادگاه به تصدي امضاء كننده زير تشكيل است و با توجه به محتويات پرونده ختم رسيدگي را اعلام و به شرح زري صدور راي مي نمايد .

 

 

(قرار دادگاه )

در خصوص دادخواست خواهان به طرفيت خوانده به خواسته الزام وي به تنظيم سند انتقال يك دستگاه اتومبيل بنز به شماره شهرباني .... به اين شرح كه خوانده اتومبيل مذكور را به خواهان فروخته و حاضر به تنظيم سند رسمي نمي باشد ، دادگاه در جهت احراز واقعيت امر مبادرت به استعلام وضعيت مالكيت اتومبيل نموده و به شرح پاسخ وارده به شماره .... از شماره گذاري اداره راهنمايي و رانندگي اعلام شده كه مالك اتومبيل .... نمي باشد و وكيل خواهان نيز در جلسه رسيدگي اين دادگاه اظهار داشته كه در خصوص پاسخ استعلام مطلبي ندارد . دادگاه نظر به اينكه به كيفيت موجود مالكيتي در اتومبيل متنازع فيه ندارد ، لذا دعوي مطروحه به كيفيت  حاضر قابليت استماع و رسيدگي را ندارد و به استناد مقررات بند 2 از ماده 198 قانون آيين دادرسي مدني سابق راي به رد دعوي خواهان صادر و اعلام مي گردد ، راي صادره قطعي و نسبت به خوانده غيابي و در حدود مقررات ماده 18 قانون تشكيل دادگاه هاي عمومي و انقلاب قابل تجديد نظر است .

 

 

 

رئيس شعبه 18 دادگاه عمومي تهران

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image