به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار عدم صلاحيت نسبي

 

 

قرار عدم صلاحيت نسبي     

 

 

بسمه تعالي

 

 

خواسته خواهان آقاي .......... اجمالاً عبارت از الزام خوانده آقاي . به تنظيم سند رسمي نسبت به پلاك ثبتي ...... از ........... بخش ....... شهرستان اصفهان مي باشد .

نظر به اين دعاوي راجع به اموال غير منقول بايد در دادگاهي اقامه شود كه مال مزبور در حوزه آن دادگاه واقع است ، لذا به استناد ماده 23 قانون آيين دادرسي مدني سابق (در حال حاضر ، ماده 12 قانون آيين دادرسي مدني جديد ) به اعتبار شايستگي دادگاه عمومي اصفهان قرار عدم صلاحيت خود را صادر و اعلام مي دارد . ضمنا ً مقرر مي دارد دفتر در اجراي تكليف مقرر در ماده 202 قانون مار الذكر (ماده 89 جديد )پرونده امر را به همراه رونوشتي از قرار صادره به مرجع صالح مرقوم ارسال دارد .

 

 

 

رئيس / دادرس شعبه ..... دادگاه عمومي ....

 

 

 

 

ماده 23 قانون آيين دادرسي مدني سابق :

دعاوي راجعه به غير منقول ، اعم از دعوي مالكيت و ساير حقوق راجعه به آن در دادگاهي اقامه مي شود كه مال غير منقول در حوزه آن واقع است ، اگر چه مدعي و مدعي عليه هم در آن  حوزه مقيم نباشد .

ماده 12 قانون آيين دادرسي مدني جديد مصوب 1379 )دعاوي مربوط به اموال غير منقول اعم از دعاوي مالكيت ، مزاحمت ، ممانعت از حق ، تصرف عدواني و ساير حقوق راجع به آن در دادگاهي اقامه مي شود كه مال غير منقول در حوزه آن واقع است ، اگر چه خوانده در آن حوزه مقيم نباشد )

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image