به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار قبولي درخواست دستور موقت (دادرسي فوري )

 

 

قرار قبولي درخواست دستور موقت (دادرسي فوري )  

 

 

بسمه تعالي

 

در خصوص درخواست آقاي / خانم .... مبني بر رسيدگي فوري و صدور دستور موقت ، نظر به اينكه حسب دستور دادگاه مبني بر توديع خسارت احتمالي ، خواهان نسبت به توديع آن در صندوق دادگستري اقدام كرده و قبض شماره ... را پيوست پرونده نموده است و با توجه به اينكه رسيدگي فوري در دعوي مطروحه ملازمه با ورود به ماهيت دعوي نداشته و عدم صدور آن ممكن است در آتيه موجبات خسارت احتمالي كه جبران آن معتذر بوده باشد را فراهم نمايد ، لذا به نظر دادگاه فوريت آن محرز و ثابت تشخيص ، درخواست خواهان را موجه ، در نهايت دستور موقت مبني بر .... صادر و اعلام مي گردد .

 

 

رئيس / دادرس  شعبه ...... دادگاه عمومي .....  

 

 

 

 

قرار دستور موقت يا دادرسي فوري، نوعي از رسيدگي اجمالي به مدافعات با تشريفات رسيدگي سبك است كه نتيجه آن ، صدور راي در ماهيت نبوده ، بلكه قراري است كه از آن تعبير به دستور موقت مي شود و اين قرار جنبه موقتي دارد و دادگاه ضمن رسيدگي بعدي خود در ماهيت دعوي مي تواند بر خلاف مفاد دستور موقت راي بدهد .

عناصر مهم دستور عبارت از : 1- سرعت در رسيدگي و حذف تشريفات و 2- عدم ورود در ماهيت دعوي است كه به منظور حفظ حقوق متقاضي صورت مي گيرد .

از طرفي ، دستور موقت بايد مبتني بر يكي از سه جهت :1- توقيف مال 2- انجام عمل 3- منع از امري باشد و خارج از اين سه جهت موجبي براي صدور آن وجود ندارد .

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image