به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار قبولي درخواست واخواهي

 

 

قرار قبولي درخواست واخواهي

 

 

 

(قرار دادگاه )

1-   محكوم عليه حكم غيابي ..... اين شعبه كه با انقضاي مهلت هاي واخواهي و تجديد نظر آن قطعي گرديده مدعي عدم ابلاغ حكم  گرديده و در جهت اثبات ادعاي خويش ضمن ارائه مداركي از جمله ....كه ضميمه دادخواست است ، اجمالاً عنوان داشته كه :.......................

2-   از توجه به مدارك ارائه شده و بررسي مطالب واخواه و تطبيق آن با تاريخ و نحوه ابلاغ حكم غيابي معترض عنه ، ادعاي واخواه مقرون به واقع به نظر مي رسد . لذا ، مستنداً به قسمت ذيل ماده 175 قانون آيين دادرسي مدني (سابق ) و با رعايت قانون تشكيل دادگاه هاي عمومي مصوب سال 1358 ضمن ابطال امر ابلاغ حكم  غيابي  فوق الاشاره  قرار قبولي دادخواست واخواهي آقاي ..... صادر و اعلام مي دارد . قرار صادره ظرف بيست روز قابل تجديد نظر در دادگاه تجديد نظر استان مي باشد .

رئيس شعبه ....

 

دادگاه – با توجه به صدور قرار قبولي دادخواست واخواهي مقرر مي دارد دفتر 1- قرار صادره در آمار منظور شود . 2- پرونده امر تجديد كلاسه شده و ضمن تعيين وقت دادرسي نسخه ثاني دادخواست و ضمائم براي واخوانده ارسال و طرفين براي رسيدگي دعوت شوند .

 

 

رئيس / دادرس شعبه .....دادگاه عمومي.......

 

 

 

در حال حاضر ، ماده 306 قانون آيين دادرسي مدني به قرار قبولي دادخواست واخواست اشاره دارد . مطابق اين ماده :

1-     صدور قرار قبولي دادخواست يك نوع رسيدگي شكلي براي ورود به ماهيت است .

2-     ناظر به احكام غيابي (غير حضوري ) است .

3-     سبب به جريان افتادن مجدد پرونده براي رسيدگي ماهوي مي شود .

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image