به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

نمونه قرار رد دعوي به علت حجر خواهان

 

 

نمونه قرار رد دعوي به علت حجر خواهان

 

 

 

بسمه تعالي

 

به تاريخ .... در وقت .... دادگاه عمومي شعبه .... شهرستان ..... به تصدي امضاء كننده ذيل تشكيل است پرونده كلاسه ..... تحت نظر است . دادگاه پس از بررسي اوراق و محتويات پرونده با اعلام ختم رسيدگي به شرح آتي مبادرت به صدور قرار مي نمايد :

 

(راي دادگاه )

 

در خصوص دادخواست خواهان آقاي / خانم .... به طرفيت خوانده آقاي / خانم .... به خواسته ....نظر به اينكه خوانده دعوي به موجب لايحه ثبت شده به شماره ...... ايراد عدم اهليت قانوني خواهان را نموده و در راستاي توجيه ايراد خود فتوكپي مصدق دادنامه قطعي شماره ..... صادره از .... را مبني بر اعلام حجر خواهان ارائه كرده است .

لذا ، دادگاه با پذيرش ايراد مذكور و در تطبيق آن با بند 1 ماده 198 قانون آيين دادرسي مدني سابق و ماده 203 همان قانون قرار عدم اهليت خواهان (قرار رد دعوي ) را صادر و اعلام مي دارد . قرار صادره ظرف بيست روز از تاريخ ابلاغ قابل تجديد نظر خواهي در دادگاه تجديد نظر استان مي باشد .

 

 

رئيس / دادرس شعبه ... دادگاه عمومي .....

 

 

 

 

مطابق آيين دادرسي دادگاه هاي عمومي و انقلاب در امور مدني مصوب 21/01/79، مواد 84 و 89 فعلي به ترتيب جايگزين مواد 198و 203 قبلي شده اند . كه طي بند 3 ماده 84 جديد عدم اهليت قانوني خواهان براي اقامه دعوي مطرح شده است كه مي تواند مورد ايراد خوانده قرار گيرد .

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image