به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرار مجرميت (متهم )

 

 

قرار مجرميت (متهم )

 

 

بسمه تعالي

 

 

 

 

با سلام ،

احتراماً ،به حكايت پرونده كلاسه .... آقاي / خانم ... فرزند.... سن .... ساله ساكن .... متهم است به ايراد صدمه بدني غير عمدي منتهي به شكستگي استخوان صاعد دست چپ و خراشيدگي پيشاني و گونه طرف چپ به شرح گواهي هاي صادره ، در زمينه بي احتياطي در امر رانندگي (با پروانه مجاز )با وسيله نقليه نظامي متعلق به .... توجهاً به شكايت شاكي خصوصي آقاي / خانم .... فرزند .... و نظريه كاردان فني و گواهي پزشكي قانوني و اقرار صريح متهم ، حسب محتويات پرونده بزهكاري وي محرز بوده ، لذا مجرميتش صادر و اعلام مي گردد .

 

 

بازپرس / داديار شعبه ..... دادسراي نظامي ......

 

 

 

 

يادآور مي شود كه با اصلاح قانون تشكيل دادگاه هاي عمومي و انقلاب در سال 1381 و احياء مجدد دادسراهاي عمومي و انقلاب ، در حال حاضر ، در شهرهايي كه دادسراي عمومي و انقلاب تشكيل شده ، نيز قرار مجرميت براي متهم صادر مي شود .و تبعاً ، صدور كيفر خواست نيز در اين نوع دادسراها مصدق پيدا كرده است كه از سوي بازپرس و داديار عمومي و انقلاب (حسب مورد ) اين امر صورت مي گيرد .

 

بعد از صدور قرار مجرميت از ناحيه بازپرس يا داديار ، پرونده بلافاصله به نظر دادستان يا جانشين وي رسيده و نامبرده مكلف است كه ظرف مدت 5 روز در خصوص قرار مجرميت صادره اظهار نظر نمايد .

 

دادستان يا جانشين وي مي تواند 3 نوع تصميم در اين اظهار نظر اتخاذ نمايد :

1-     موافقت با قرار مجرميت صادره

2-     مخالفت با قرار مجرميت صادره

3-     بدون موافقت يا مخالفت با قرار مجرميت صادره ، دستور رفع نقص تحقيقاتي

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image