به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قابل اعمال ماده 2 بودن رای داوری که مورد تایید مراجع قضایی قرار گرفته است

 

 

 

نظریه شماره 730/7 مورخ 5/7/1378

سؤال‌: محکوم له یک رأی داوری تقاضای ابلاغ و اجرای رأی داور را کرده است‌. در جریان‌ابلاغ‌، تقاضای ابطال رأی داور را طرف مقابل طرح نموده و رأی داوری مورد تایید دادگاه قرارگرفته و در مرحله تجدیدنظر نیز ابرام شده است‌. سؤال این است که آیا محکوم له رأی داوری‌حق درخواست بازداشت محکوم علیه را در قبال مبلغ مورد حکم رأی داوری دارد یا خیر؟

جواب‌: با توجه به ماده 2 و تبصره آن از قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی مصوب‌1377 و مواد (662، 632، 667 و 669) قانون آیین دادرسی مدنی‌، اعمال ماده 2 قانون نحوه‌اجرای محکومیتهای مالی نسبت به رأی داور که مورد تایید مراجع قضایی قرار گرفته است‌بلامانع می‌باشد.

 

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image