به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

سکونت زوجه در خانه پدر و مادر شوهر

نظریه شماره 2836/7 مورخ 22/4/1371

سؤال‌: در اغلب پرونده‌ها که شوهر دادخواست الزام زوجه را به تمکین می‌دهد، زوجه‌مدعی می‌شود که در منزل پدر و مادر زوج نمی‌تواند سکونت کند و چنانچه زوج منزلی‌مستقلی برای او اجاره کند حاضر به تمکین و زندگی با شوهر خواهد بود آیادادگاه می‌تواند تاتهیه مسکن مستقل از طرف شوهر از صدور حکم تمکین خودداری نماید؟

جواب‌: بهانه زن به این که در خانه پدر و مادر شوهر حاضر به سکونت نیست از موانع‌مشروع مذکور در ماده 1108 قانون مدنی نیست تا به استناد به‌آن‌تمکین‌نکندبلکه‌اگرزوجه‌مدعی‌آن است که زندگی در خانه پدر و مادر شوهر برای او مخاطره‌آمیز یا موجب عسر و حرج وغیرقابل تحمل است و به این جهت خواهان منزل مستقلی است برای اجرای نظر خود باید به‌دادگاه مراجعه و دادگاه پس از رسیدگی‌، مسکن مناسب را تشخیص و بر این اساس اتخاذ تصمیم‌نماید.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image