به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

توقیف مال غیرمنقول ثبت نشده‌

 

 

 

نظریه شماره 5165/7 ـ 25/9/59

موضوع‌: توقیف مال غیرمنقول ثبت نشده‌

سؤال‌: آیا بازداشت منزل محکوم علیه که با سند عادی آن را خریده است قانوناً جائز است‌یا نه‌؟

جواب‌: پس از ابلاغ اجرائیه به بدهکار یا محکوم علیه طبق تبصره 1 ماده 35 قانون اجراءاحکام مدنی‌، محکوم له میتواند مال یا اموال محکوم علیه را برای تامین محکوم به به قسمت‌اجراء معرفی کند و قسمت اجراء مکلف به قبول آنست‌. همچنین طبق مواد 49 و 50 همان‌قانون مامور اجراء مکلف است که پس از درخواست محکوم له بدون تاخیر اقدام به توقیف‌اموال محکوم علیه نماید. مال توقیف شده ممکنست منقول باشد یا غیرمنقول‌، در مورد اموال‌غیرمنقول داشتن سابقه ثبتی لازم نیست بلکه بصراحت ماده 101 همان قانون توقیف مال‌غیرمنقولی که سابقه ثبت ندارد، بعنوان مال محکوم علیه‌، در صورتی که محکوم علیه در آن‌تصرف مالکانه داشته باشد جائز و بلااشکال است‌.

 

 

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image