به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

هرگاه محکوم علیه علی رغم‌درخواست مهلت نتواند جزای نقدی را بپردازد می‌تواند با استفاده از ملاک تبصره (1) ماده (31)قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر تقاضای تقسیط جزای نقدی را بنماید.

نظریه شماره 8156/7 مورخ 30/11/1378

سؤال‌: شخص محکوم به پرداخت جزای نقدی معادل مال کلاهبرداری شده است در قبال‌پرداخت آن تقاضای اعسار و یا تقسیط آن نموده است‌. آیا با توجه به مدلول ماده (1) قانون‌نحوه اجرای محکومیتهای مالی و مواد (1 و2) آیین‌نامه اجرایی این قانون که بر اساس‌قسمت‌اخیر ماده (2) آیین‌نامه مهلت پرداخت جزای نقدی یک ماه تعیین گردیده است‌، می‌شودتقاضای اعسار یا تقسیط مطرح کرد یا خیر؟ و آیا ماده (3) قانون مذکور در مورد درخواست‌اعسار از پرداخت جزای نقدی و یا تقسیط آن قابل پذیرش است‌؟

جواب‌: 1 ـ درخواست مهلت به منظور پرداخت جزای نقدی (موضوع‌) ماده 2 آیین‌نامه‌اجرای قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی‌) و در خواست تقسیط جزای نقدی دو مقوله‌جداگانه است و هر یک در جای خود قابل اجرا می‌باشد. بنابراین هرگاه محکوم علیه علی رغم‌درخواست مهلت نتواند جزای نقدی را بپردازد می‌تواند با استفاده از ملاک تبصره (1) ماده (31)قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر تقاضای تقسیط جزای نقدی را بنماید.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image