به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

قرارداد خدمات و نگهداری سخت افزار و نرم افزار

بنام پروردگارهستي
قرارداد خدمات و نگهداری سخت افزار و نرم افزار

 

به تاريخ 00/00/1300 اين قرارداد بين شرکت . . . به نمايندگی جناب آقاي  . . . به نشانی : دفتر مرکزی - . . . ساختمان شماره. . . به شماره تلفنهای . . . - . . .  که در اين قرارداد اختصاراً کارفرما ناميده مي شود از يک طرف , و شرکت ....... که به شمـاره ...... در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسيده است و در اين قرارداد پيمانکار ناميده مي شود به نشانی : دفتر مرکزی  . .  به شماره تلفنهای . . .  که از طرف ديگر , وفق شرايط و مفاد ذيل منعقد گرديد.

 

ماده يکم - موضوع قرارداد

1-1 پشتيبانی فنی و نگهداری از سخت افزار و نرم افزار طبق پيوست شماره 1 و صورتجلسه های تنظيمی شامل ليست نرم افزارهای موجود و شناسنامه های تجهيزات مورد قرارداد

1-2 سرويس , نگهداری و تعمير کليه تجهيزات سخت افزاری و سيستم های مندرج در پيوست شماره يک ( پيوست شماره 1 شامل صورت خلاصه نرم افزارها و شناسنامه سخت افزارهای موجود در محل کارفرما ميباشد ) .

1-3 مشاوره در امور انفورماتيکی (كامپيوتر هاي سرور ، طراحي شبكه ، سخت افزار ، نرم افزار)

1-4 تهيه , نصب , راه اندازی و سرويس و نگهداری تجهيزات مربوط به برق اظطراری ( UPS ) .

1-5 تهيه,نصب و راه اندازی تجهيزات مربوط به يکپارچه سازی کامپيوترها ( Link ) .

1-6 تهيه تجهيزات کامپيوتری . 1-7 اجرای تمامی بندهای 1-1 الی 1- 6 جهت دفتر . . .  واقع در خيابان . . . به شماره تلفن . . .  لازم الاجرا ميباشد . ( طبق نياز کارفرما )

 

ماده دوم - مدت قرارداد

2-1 قرارداد حاضر از تاريخ . . . / . . . / 13  الي . . . / . . . / 13 به مدت يک سال شمسی دارای اعتبار و لازم الاجرا مي‌باشد.

2-2 در صورت انقضاء مهلت ياد شده ؛ قرارداد فوق قابل تمديد بوده و چنانچه تا يک ماه قبل از پايان مدت قرارداد , هيچ يک از طرفين نسبت به فسخ آن اقدام نکنند , به مدت يک سال ديگر ؛ قرارداد تمديد شده تلقی ميگردد .

تبصره 1: در صورت تمديد قرارداد برای نوبت بعدی , قرارداد جديد توسط پيمانکار تنظيم و تسليم کارفرما ميگردد .

 

 ماده سوم - تعهدات پيمانکار

3-1 پيمانکار متعهد ميگردد پس از اعلام مشکل از سوی کارفرما , در اسرع وقت اقدام به رفع ايراد نمايد .

تبصره 2 : در صورت اعلام کــارفرما مبنی بر وجود مشکل ؛ پيمانکار موظف است ظرف مدت چهار ساعت ( در زمان عرف کاری ) به محل کارفرما مراجعه و عيب يابی نمايد , بديهيست تبصره فوق جهت دفتر تهران و آدرس قيد شده در قرارداد ميباشد .

تبصره 3 : به جهت آنکه ارائه سرويس جهت دفتر .................... نيز در محدوده قرارداد فوق ميباشد ( طبق بند 1-7 ) , از اينرو هماهنگيهای لازم جهت ارائه خدمات و رفع مشکلات ميبايست از سوی دفتر مرکزی به دليل عدم تلاقی در نحوه انجام خدمات ( همزمان ) توسط نماينده معرفی شده ( بند 4-1 ) انجام گيرد . ( طبق نياز کارفرما )

تبصره 4 : پيمانکار نهايت سعی خود را جهت ارائه سرويس به هر دو آدرس خواهد نمود , اما هيچگونه تعهدی جهت ارائه سرويس همزمان به هر دو مکان را نداشته و در صورت وقوع مشکل همزمان تعيين اولويت با نماينده تام الاختيار کارفرما ميباشد . ( طبق نياز کارفرما )

3-2 پيمانکار متعهد ميگردد کليه تجهيزات مورد قرارداد ( پيوست شماره 1 ) را سرويس و کنترل کمی و کيفی نموده و سپس اقدام به پلمپ آن نمايد .

3-3 تعميرات مورد نياز حتی الامکان در محل کارفرما انجام خواهد شد .

تبصره 5 : در صورت عدم وجود قطعه يدکی مورد نياز در بازار , مشاوره لازم توسط پيمانکار جهت امکان سنجی و رفع ايراد ارائه ميگردد اما پيمانکار هيچگونه تعهدی در قبال تهيه قطعه مورد نظر را ندارد مگر آنکه قطعه مورد نظر ؛ توسط پيمانکار در اختيار کارفرما قرار داده شده باشد ( تحت الحمايه پيمانکار باشد ) .

3-4 پس از انجام سرويس و يا تعميرات ؛ سيستم موضوع قرارداد ؛ مجدداً توسط پيمانکار پلمپ ميگردد .

3-5 اگر دستگاهی نياز به تعمير در خارج از محل قرارداد داشته باشد و در صورتيکه زمان تعمير بيش از 24 ساعت به طول انجامد و چنانچه نبود دستگاه فوق مخل انجام کار گردد , پيمانکار موظف به جايگزينی يک دستگاه کامپيوتر بجای دستگاه در حال تعمير ميباشد .

3-6 پشتيبانی از نرم افزارهای مورد توافق در اين قرارداد ( صورتجلسه تنظيمی ) به عهده پيمانکار ميباشد .

تبصره 6 : نرم افزار های قفل دار ( شامل قفلهای سخت افزاری و قفلهای نرم افزاری ) و يا نرم افزارهای تحت الحمايه شرکتهای نرم افزاری (داخلي و خارجی) مشمول اين قرارداد نميگردد .

تبصره 7 : نرم افزارهای خاص ؛ نوشته شده جهت کارفرما توسط شرکتهای داخلی و خارجی شامل اين قرارداد نميباشد .

3-7 حمل دستگاه معيوب به تعميرگاه و بالعکس ( آدرس قيد شده از کارفرما "دفتر مرکزي" ) توسط پيمانکار انجام ميپذيرد.

تبصره 8: هزينه حمل دستگاه خارج از آدرس قيد شده بعهده کارفرما ميباشد .

3-8 پيمانکار متعهد ميگردد نهايتاً يکماه پس از انعقاد قرارداد , گزارش کتبی خود را جهت اجرای کامل مفاد بند 1-4 و 1-5 با در نظرگرفتن تمامی موارد منجمله تعيين قيمت , مبالغ نصب و راه اندازی و سرويس و نگهداری ادواری ( يا هر شرايط مطلوب ديگر کارفرما ) ارسال نمايد .

3-9 پيمانکار متعهد ميگردد پس از امضاء قرارداد , تمامی دستگاههای موضوع قرارداد را ويروس يابی نموده و سپس نسبت به رفع احتمالی آلودگی ويروسی اقدام نمايد .

تبصره 9 : نرم افزار ويروس ياب برای بار اول بصورت رايگان نصب و راه اندازی ميگردد و به روز نگهداری نرم افزار يا تغيير آن طبق شرايط تبصره 11 از ماده 4-2 انجام ميپذيرد .

3-10 پيمانكار جناب آقاي مهندس .... بعنوان نماينده تام الاختيار اين (مركز ، شركت) جهت نظارت، رفع ايراد و هماهنگيهاي لازم به كارفرما معرفي مينمايد.

 

ماده چهارم تعهدات کارفرما

4-1 کارفرما متعهد ميگردد به منظور تسريع در امور قرارداد نماينده يا نمايندگانی را بصورت کتبی و با مشخص نمودن محدوده عملکرد آنان ونهايتاً طي مدت 10 روز پس از امضاء قرارداد معرفی نمايد .

تبصره 10  : فقط درخواستهای نماينده کارفرما يا امضاءکنندگان قرارداد که در چارچوب مفاد قرارداد ميباشد لازم الاجراء بوده ودرخواستهای ديگر عوامل که به تائيد مديريت ( کارفرما ) نرسيده باشد , فاقد ارزش ميباشد و پيمانکار هيچگونه تعهدی در قبال درخواستهای افراد متفرقه ندارد .

4-2 کارفرما متعهد ميگردد جهت جلوگيری از آلوده شدن کامپيوترها به ويروس , به هيج عنوان از ديسکت و يا CD های متفرقه پيش از کنترل با برنامه ويروس ياب استفاده ننمايد .

تبصره 11 : نرم افزار ويروس ياب با توجه به نيازهای کارفرما و با توافق طرفين تهيه , نصب و راه اندازی ميگردد .

تبصره 12 : در صورت وارد آمدن هرگونه صدمه ويروسی ؛ پيمانکار هيچگونه تعهدی نداشته و مسئوليت آن با کارفرما ميباشد .

4-3 ايجاد تسهيلات لازم جهت انجام امور سرويس و خدمات پشتيبانی , در هنگام مراجعه متخصصين پيمانکار .

4-4 کارفرما تعهد مينمايد پرداخت مبلغ ماهيانه مورد توافق در ماده5 را به صورت منظم و بدون ديرکرد به پيمانکار پرداخت نمايد.

4-5 پرداخت صورتحسابهای ارسالی و مبلغ تعيين شده در قرارداد حداکثر تا مدت 3 روز بعد از تاريخ صورتحساب به پيمانکار .

4-6 کــارفرما متعهد ميگردد اقدامات و همکاريهای مقتضی را پس از ارائه گزارش کتبی پيمانکار ( مربوط به مفاد بند 1-3 قرارداد ) و در صورت تاييد آن به عمل آورد .

4-7 کارفرما تعهد مينمايد اقدامات و همکاريهای مقتضی جهت راه اندازی مفاد بندهای 1-4 و 1-5 را پس از ارائه گزارش کتبی پيمانکار و در صورت تاييد آن , در اسرع وقت انجام دهد .( طبق نياز کارفرما )

4-8 کارفرما متعهد ميگردد به هيچ عنوان اقدام به شکستن پلمپ دستگاههای تحت الحمايه پيمانکار را ننمايد .

4-9 مشاوره با پيمانکار در مورد هر گونه تغيير و تحول و يا خريد , نصب و راه اندازی هر گونه تجهيزات مرتبط کامپيوتری.

تبصره 13: کليه دستگاهها و تجهيزات جانبی که توسط پيمانکار تهيه , نصب و راه اندازی گردد ؛ بر اساس يک الحاقيه که به امضاء طرفين قرارداد خواهد رسيد تحت پوشش تعمير و نگهداری قرار خواهند گرفت و هيچگونه مبلغی جهت ارائه خدمات تا انتهای قرارداد در خصوص تجهيزات جديد اعمال نخواهد شد .

تبصره 14 : کليه دستگاهها وتجهيزات جانبی که راساً توسط کارفرما تهيه , نصب و راه اندازی گردد ( در صورت نياز ) طي توافق جداگانه و بر اساس يک الحاقيه جديد که به امضاء طرفين قرارداد خواهد رسيد , تحت پوشش تعمير و نگهداری قرار خواهند گرفت .

 

 ماده پنجم مبلغ قرارداد

5-1 حق الزحمه پيمانکار در قبال خدمات مندرج در اين قرارداد , ماهيانه . . . ريال ( . . .  ريال ) بصورت خالص ميباشد که در انتهای هر ماه توسط کارفرما پرداخت ميگردد .

تبصره 15: حق الزحمه ماه اول به مبلغ . . .  ريال (  . . . ريال ) پس از امضاء قرارداد و پيش از آغاز کار به پيمانکار پرداخت ميگردد .

5-2 مبلغ قرارداد در محدوده شهر تهران وآدرس تعيين شده منظور گرديده است و ارائه خدمات در خارج از شهر تهران مشمول تأمين وسيله نقليه و يا پرداخت هزينه اياب و ذهاب از طرف کارفرما خواهد بود .

5-3 مبلغ قرارداد شامل قطعات مصرفی و تعويضی نميباشد و هزينه قطعات تعويضی و لوازم مصرفی , طي صورتحساب جداگانه ای از طرف پيمانکار اعلام ميگردد و بديهيست کارفرما طبق ماده 4-5 عمل خواهد نمود .

 

ماده ششم تجهيزات , دستگاهها و سيستمهای موضوع قرارداد

6-1 ليست اوليه تجهيزات سخت افزاری مشمول قرارداد , در پيوست شماره يک مشخص گرديده است و ليست نهائي از کليه نرم افزارها و سخت افزارهای مورد توافق در صورتجلسه تنظيمی بين نمايندگان پيمانکار و کارفرما مشخص خواهد شد.

 

ماده هفتم فسخ قرارداد

7-1 هر يک از طرفين قرارداد ميتوانند در هر زمان بنا به ضرورت و با اعلام کتبی مبنی بر دليل فسخ قرارداد , طي مدت پانزده روز نسبت به فسخ قرارداد اقدام نمايند .

 

ماده هشتم قوه قهره ( فورس ماژور )

8-1 هرگاه اجرای تعهدات مندرج در اين قرارداد به سبب بروز يکی از مصاديق قوه قهره , نه تنها برای هر يک از طرفين بلکه برای هر شخص حقيقی يا حقوقی ديگر نيز غير ممکن شود طرفين ميتوانند با اعلام کتبی ؛ طي مدت پانزده روز به مدت قرارداد افزوده يا آن را فسخ نمايند ( در صورت فسخ قرارداد بعلت فورس ماژور , طرفين قرارداد هيچگونه ادعايي منجمله خسارت نخواهند داشت ) .

 

ماده نهم حق واگذاری

9-1 پيمانکار به هيچ وجه بدون جلب موافقت کتبی ( کارفرما ) حق واگذاری تمام يا قسمتی از قرارداد را به مؤسسات ديگر ندارد ؛ در صورت انجام اين امر قرارداد به خودی خود فسخ شده تلقی ميگردد و علاوه بر آن ( پيمانکار ) محق به دريافت هيچگونه مبلغی بابت خدمات انجام شده ( به جز آنچه قبلاً دريافت نموده ) نخواهد بود .

 

 

ماده دهم ساير شرايط

10-1 در صورت عجز پيمانکار در انجام تعهدات خود در طول مدت قرارداد , حق فسخ را برای کارفرما طبق ماده 7-1 محفوظ ميدارد .

10-2 پيمانکار محرم کارفرما ميباشد و فايلهايي که در اختيار پيمانکار قرار ميگيرد ( به هر صورت ) ميبايست نسبت به حفظ و نگهداری آن نهايت سعی انجام گيرد و هر گونه سوء استفاده از آنها ( اگر ثابت شود از سوی پيمانکار بوده ) خيانت در امانت محسوب شده و عواقب آن متوجه پيمانکار خواهد بود .

10-3 کليه کسورات قانونی مرتبط با قرارداد بعهده پيمانکار ميباشد .

10-4 خسارات عمدی و يا ناشی از قصور کارفرما در بهره برداری از سيستم به عهده کارفرما خواهد بود .

10-5 خسارات ناشی از تعميرات انجام شده توسط افراد متفرقه , بعهده کارفرما ميباشد .

10-6 پيمانکار هيچگونه مسئوليتی در قبال خسارات ناشی از آتش سوزی , زلزله , سيل و حوادث غير مترقبه ندارد .

10-7 خسارات ناشی از حمل و نقل سيستم های موضوع قرارداد توسط کارفرما يا افراد متفرقه , بعهده کارفرما ميباشد .

 

ماده يازدهم نشانی طرفين

11-1 نشانی طرفين قرارداد همان است که در قرارداد اعلام گرديده ؛ و هر يک از طرفين در صورت تغيير آدرس , مکلفند ظرف سه روز نشانی جديد را کتباً به طرف مقابل ابلاغ نمايند و تا زمانی که نشانی جديد ابلاغ نگرديده , ارسال اوراق به نشانی قبلي به عمل خواهد آمد .

 

ماده دوازدهم فسخ پيمان

12-1 کليه اختلافاتی که ممکن است بر اثر اجرای اين قرارداد و يا تعبير و تفسير مندرجات و مفاد آن بين قرارداد رخ دهد و نتوان آنها را از طريق مذاکره حل و فصل نمود , موضوع اختلاف از طريق مراجع ذيصلاح قانونی قابل پيگيری و اجرا ميباشد.

 

ماده سيزدهم تبادل پيمان

13-1 اين قرارداد در 13 ماده و 15 تبصره و 1 برگ پيوست و در دو نسخه واحدالمتن و الاعتبار تنظيم ومبادله شد که هر نسخه در حکم واحد بوده و مفاد آن برای طرفين لازم الاجراء والاتباع است . 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image