به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

قرارداد فروش 1

تاریخ : ..........

شماره : ..........

قرارداد فروش

 

این قرارداد بین کارخانه سیمان ................ از واحدهای تابعه عام ................ شماره ثبت ................ کد اقتصادی ................ به نمایندگی آقای ................ ( مدیریت کارخانه ) به آدرس شیراز ـ بلوار ................ که منبعد در این قرارداد خریدار نامیده    می شود از یک طرف و شرکت سیمان ................ به نمایندگی آقایان مهندس ................ ( مدیر عامل ) و ................ ( عضو هیئت مدیره ) دارای کد اقتصادی  ................ به آدرس : تهران , بلوار کشاورز , خیابان شهید ................ پلاک ................ که منبعد در این قرارداد فروشنده نامیده می شود از طرف دیگر به شرح زیر منعقد می گردد .

ماده 1) موضوع قرارداد

عبارتست از فروش و تحویل مقدار تقریبی 20.000 ( بیست هزار تن ) کلینر تیپ 5 مطابق آنالیز تأیید شده که جزء لاینفک این قرارداد می باشد قابل افزایش یا کاهش به میزان 25 درصد با موافقت طرفین به صورت تحویل درب کارخانه سیمان ................ واقع در کیلومتر ................

ماده 2 ) مدت قرارداد

مدت موضوع قرارداد از تاریخ انعقاد 60 روز تعیین می گردد و فروشنده متعهد می گردد بطور حداقل میانگین روزانه 350 تن کلینر خریداری شده را مطابق موضوع قرارداد تحویل خریدار نماید .

ماده 3) مبلغ قرارداد

کل مبلغ موضوع قرارداد با توجه به انجام کلیه موارد به ازاء هر تن 55000 ریال درب کارخانه فروشنده به مبلغ 1.100.000.000 ( یک میلیارد و یکصد میلیون ریال ) تعیین می گردد .

ماده 4) نحوه پرداخت

خریدار متعهد می گردد بهای کلینر خریداری شده را معادل هر پارتی 2000 تنی بلافاصله پس از تحویل آخرین کامیون آن پارتی در محل دپوی کارخانه سیمان ................ به حساب اعلام شده از طرف فروشنده واریز نماید .

تبصره ـ خریدار به منظور تضمین خرید و پرداخت به موقع چکی به مبلغ 250.000.000 ریال در اختیار فروشنده قرار می دهد که در صورت تأخیر در پرداخت فروشنده بتواند هزینه کلینر ارسالی را از محل چک فوق وصول نماید .

ماده 5) سایر شرایط قرارداد

1-5) فروشنده تعهد می نماید کلیه کلینرهای تحویلی را مطابق آنالیز تأیید شده و توافق شده تحویل نماید .

2-5) فروشنده متعهد می گردد از بارگیری مواد زائد به همراه کلینکر جلوگیری نماید و هرگونه خسارت که در اثر وجود مواد زائد در کلینکر به خریدار وارد شود به عهده فروشنده بوده و از مطالبات فروشنده کسر خواهد شد .

3-5) ملاک توزین کلینکرهای حمل شده باسکول کارخانه سیمان ................ می باشد .

4-5) فروشنده متعهد می گردد نسبت به ارائه کلینکر با کیفیت مورد توافق اقدام و از تحویل کلینکر نامرغوب جلوگیری نماید.

5-5) فروشنده در خصوص بارگیری و حمل , مساعدت و همکاری لازم را با عوامل کارخانه سیمان ................ به عمل     می آورد .

6-5) فروشنده در پایان هر روز لیست کامیون های ارسالی را برای خریدار فاکس می نماید .

7-5) خریدار متعهد است با در نظر گرفتن لیست ارسالی نسبت به محاسبه مبالغ کلینکر اقدام و قبل از اتمام 2000 تن هر پارتی نسبت به واریز وجه آن محموله به حساب سیمان ................اقدام نماید .

ماده 6) ناظر قرارداد

از طرف خریدار آقای ................ به عنوان ناظر قرارداد و از طرف فروشنده آقای ................ تعیین می گردد .

ماده 7) فسخ قرارداد

در صورت عدم اجراء تعهدات به موقع و با شرایط مقرر در این قرارداد خریدار یا فروشنده با اخطار کتبی 15 روزه مجاز به فسخ قرارداد می باشد در این صورت کلیه خسارات و هزینه های ناشی از عدم اجرای کامل این قرارداد به عهده طرف مقابل می باشد .

ماده 8 ) حوادث غیرمترقبه

در صورت بروز حوادث غیر مترقبه ( سیل , زلزله , طوفان , جنگ .....) قرارداد معلق و پس از رفع آن قرارداد ادامه می یابد . چنانچه این مدت بیش از شش ماه به طول انجامد ادامه قرارداد با توافق طرفین انجام خواهد شد .

ماده 9) حل اختلاف ( حکمیت و داوری )

هرگونه اختلاف در تفسیر یا اجرای قرارداد ابتدا از طریق مذاکره با طرح در کمیسیونی مرکب از نمایندگان طرفین رسیدگی و در صورت عدم حصول سازش از طریق انتخاب حکم مرضی الطرفین رسیدگی و حل و فصل خواهد شد .

ماده 10) اقامتگاه

اقامتگاه طرفین همانست که در مقدمه این قرارداد ذکر شده و در صورت تغییر باید کتباً به اطلاع طرف مقابل رسانیده شود و مادامی که به ترتیب فوق عمل نشده , ارسال هرگونه نامه یا اخطار به اقامتگاه طرفین ابلاغ شده محسوب و عذر عدم اطلاع مسموع نخواهد بود .

ماده 11) قانون قرارداد

این قرارداد از هر حیث تابع قوانین مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود .

ماده 12) مواد و نسخ

این قرارداد در 12 ماده , و در سه نسخه تنظیم و به امضاء طرفین رسید .

هرنسخه آن دارای حکم واحد می باشد .

 

خریدار کارخانه سیمان ................                                           فروشنده شرکت سیمان ................

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image