به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

صدور نظریه توسط دادگاه حقوقی یک در موارد رسیدگی بدوی است و مرجع مذکور در مقام رسیدگی تجدیدنظر به حکم دادگاه حقوقی دو و یا دادسرا، حکم صادر می نماید

صدور نظریه توسط دادگاه حقوقی یک در موارد رسیدگی بدوی است و مرجع مذکور در مقام رسیدگی تجدیدنظر به حکم دادگاه حقوقی دو و یا دادسرا، حکم صادر می نماید

    صدور نظریه توسط دادگاه حقوقی یک در موارد رسیدگی بدوی است و مرجع  مذکور در مقام رسیدگی تجدیدنظر به حکم دادگاه حقوقی دو و یا دادسرا، حکم صادر می نماید.

رای وحدت رویه شماره 553 مورخ 3/2/1370 هیات عمومی دیوان عالی کشور

ماده 14 قانون تشکیل دادگاههای حقوقی 1و2 مصوب آذرماه 1364 راجع به نظر و استنباط قضایی داگاه حقوقی 1 و ارسال پرونده به دیوانعالی کشور به شرحی که در ماده مرقوم ذکر شده ناظر به موردی است که دادگاه حقوقی 1 رسیدگی نخستین انجام می دهد اما اگر دادگاه حقوقی 1 در مقام رسیدگی تجدیدنظر نسبت به حکم دادگاه حقوقی 2 یا حکم دادسرا باشد باید پس از خاتمه رسیدگی بر طبق ماده 10 قانون تعیین موارد تجدیدنظر احکام دادگاهها و نحوه رسیدگی آنها مصوب مهرماه 1367 حکم صادر نماید.

بنابراین رای شعبه هفدهم دیوان عالی کشور صحیح و منطبق با موازین قانونی است.

این رای بر طبق ماده واحده قانون وحدت رویه قضایی مصوب 1328 برای شعب دیوان عالی کشور و برای دادگاهها در موارد مشابه لازم الاتباع است.

                  نقل از روزنامه رسمی شماره 13475 مورخ 26/3/1370

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image