به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

امکان کسر وجه پرداختی بابت فک رهن از ثمن معامله بدون تقدیم دادخواست

نظریه شماره 3343/7 مورخ 1/6/1388

امکان کسر وجه پرداختی بابت فک رهن از ثمن معامله بدون تقدیم دادخواست

امکان کسر وجه پرداختی بابت فک رهن از ثمن معامله بدون تقدیم دادخواست

چنانچه بعد از صدورحکم بر الزام خوانده به تنظیم سند انتقال ملک و صدور اجرائیه معلوم شود که ملک متنازع فیه در رهن می باشد عملیات اجرائی و صدور سند انتقال موکول به پرداخت طلب مرتهن است. در صورت عدم مراجعه محکوم علیه ، محکوم له می تواند با رعایت ماده 55 قانون اجرای احکام مدنی  نسبت به پرداخت طلب مرتهن و فک رهن اقدام نماید، سپس جهت حصول وجوه پرداختی به محکوم علیه (راهن) مراجعه نماید. بنابراین وجه پرداختی بابت فک رهن و سایر هزینه های انتقال قابل وصول از الباقی ثمن معامله بوده و نیاز به تقدیم دادخواست ندارد.    

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image