به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

لزوم یا عدم لزوم حفظ بدل پرونده در صورت اعاده از دادگاه به دادسرا

نظریه شماره 3315/7 مورخ 31/5/1388

لزوم یا عدم لزوم حفظ بدل پرونده در صورت اعاده از دادگاه به دادسرا

لزوم یا عدم لزوم حفظ بدل پرونده در صورت اعاده از دادگاه به دادسرا

چنانچه دادگاه قرار منع تعقیب را فسخ و آن را برای رسیدگی به دادسرا اعاده کند، پرونده از آمار دادگاه کسر و لزومی برای تشکیل بدل پرونده نیست ولی اگر دادگاه تحقیقات مقدماتی را ناقص بداند و آن را به منظور رفع نقص به دادسرا اعاده کند، در این صورت پرونده از آمار دادگاه کسر نمی شود و دفتر دادگاه مکلف است بدل پرونده تشکیل و حسب تعلیمات و دستور دادگاه انجام تحقیقات را از دادسرا بخواهد و دادسرا باید از نظر دادگاه تبعیت کند و با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست پرونده را به دادگاه کیفری ارسال کند و ممکن است پرونده برای رسیدگی به شعبه دیگری ارجاع شود.    

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image