به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

مسولیت کیفری اطفال و مجانین

مسولیت کیفری اطفال و مجانین

-         طفل به کسی گفته می شود که به حد بلوغ شرعی نرسیده باشد و بلوغ شرعی برای پسر 15 سال و دختر 9 سال می باشد .

-         طفل در صورت ارتکاب جرم فاقد مسوولیت کیفری است و تربیت او با نظر دادگاه به عهده سرپرست قانونی اش می باشد . اگر دادگاه تشخیص دهد که سرپرست قانونی طفل قادر به این مهم نیست یا طفل فاقد سرپرست است، او را به کانون اصلاح و تربیت می سپارد. اگر طفل مرتکب قتل یاضرب و جرح شود ، عاقله مسولیت دارد . اما اگر طفل به اموال فرد دیگری آسیب برساند ، خودش مسوولیت دارد و خسارت باید از اموال او پرداخت شود .

جنون بر دو نوع است :دایمی و دوره ای .

اگر جنون ادواری یا دوره ای باشد ، هنگامی مسوولیت کیفری متوجه شخص می شود که مرتکب در زمان انجام عمل مجرمانه مجنون باشد و الا با او مانند فرد عادی رفتار می شود . اگر مرتکب در حین ارتکاب به جرم مجنون باشد یا پس از ارتکاب جرم دچار جنون شود و جنون یا حالت خطرناک او برابر نظر متخصص ثابت شود ، به دستور دادستان تا رفع حالت خطرناک در محل مناسب  که معمولا تیمارستان است نگهداری خواهد شد .

اگر مجرم پس از محکومیت دچار جنون شود ، تا زمان بهبودی در بیمارستان نگهداری می شود و این مدت جزو محکومیت او محسوب می گردد.البته باید توجه داشت که اگر محکومیت او به جرایم " حدی " باشد ، و جنون پس از صدور حکم محکومیت به وجود مده باشد ، مانع از اجرای حد نیست . پس اگر شخصی مرتکب شراب خواری شده و به حکم دادگاه محکوم به 80 ضربه تازیانه گردد و پس از صدور حکم دچار جنون شود ، این امر مانع از اجرای شلاق نیست .

 

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image