به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اثبات حجر در صورت وجود ولي قهري

 

اثبات حجر در صورت وجود ولي قهري

پرسش:
ماده 59 قانون امور حسبي مقرر داشته است: <هرگاه صغيري که ولي خاص ندارد، در زمان رسيدن به سن رشد، سفيه يا مجنون باشد، دادستان مي‌تواند براي احراز جنون يا سفه او به دادگاه مراجعه نمايد.> سن رشد مذکور در اين ماده چه سالي است؟ چنانچه دختري 9 سال کامل قمري داشته و فاقد ولي خاص باشد، آيا مي‌توان به درخواست حجر او به لحاظ سفه با توجه به اين که هنوز حکم رشد او صادر نشده، رسيدگي کرد؟ آيا اين ماده تنها ناظر به اشخاصي است که ولي خاص ندارند يا اگر داراي ولي خاص هم باشند، به درخواست حجر آنها مي‌توان رسيدگي نمود؟

 

پاسخ:
سن رشد همان 18 سال تمام است و چنانچه غيررشيدي که قيم يا ولي قهري دارد، به‌هنگام رسيدن به سن رشد سفيه يا مجنون باشد، براي احراز جنون يا سفه او بايد به دادگاه مراجعه شود. پس از اثبات حجر در صورت داشتن ولي قهري ولايت ادامه مي‌يابد و در غير اين صورت، براي وي قيم تعيين خواهد شد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image