به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اثبات قصاص از طريق قسامه

 

اثبات قصاص از طريق قسامه

متن سئوال

 

در يك‌ نزاع‌ گروهي‌ بين‌ دو خانواده‌ كه‌ شب‌ هنگام‌ بوده‌ است‌ و نزاع‌ هم‌ با اسلحه‌ گرم‌ بوده تيراندازي‌ مي شود كه‌ يك‌ نفر كشته‌ مي شود كه‌ آن‌ يك‌ نفر قصد فيصله‌ دادن‌ به‌ نزاع‌ را داشته‌ است‌ كه تيري‌ به‌ وي‌ اصابت‌ مي كند و كشته‌ مي شود، در اين‌ ميان‌ يك‌ نفر به‌ عنوان‌ مباشر در قتل‌ بازداشت مي شود لكن‌ متهم‌ منكر به‌ قتل‌ و تيراندازي‌ است‌ و بينه اي‌ هم‌ وجود ندارد و شخص‌ مظنون‌ فعلا درزندان‌ به‌ سر مي برد. حال‌ سؤال‌ اين‌ است‌ كه‌ با توجه‌ به‌ اين‌ كه‌ لوث‌ ثابت‌ است‌ آيا اقامه‌ قسامه‌ مثبت قصاص‌ است‌ يا مثبت‌ پرداخت‌ ديه‌ است ؟

 

 

 

متن پاسخ

 

کار تحقيقي از : سيد عطاءالله معنوي
-----------------------------
هرگاه‌ اولياي‌ دم‌ مدعي‌ هستند كه‌ متهم‌ عمدا به‌ متقول‌ تيراندازي‌ نموده‌ است‌ و براي‌ حاكم‌ طبق‌ قرائني ظن‌ به‌ ارتكاب‌ قتل‌ از جانب‌ متهم‌ حاصل‌ شود، لوث‌ محقق‌ مي شود و در اين‌ صورت‌ هرگاه‌ قسم‌ خورندگان‌ باعلم‌ به‌ جزم‌ قسم‌ بخورند و بگويند متهم‌ عمدا مقتول‌ را به‌ قتل‌ رسانده‌ است‌ مي توانند قاتل‌ را قصاص‌ نمايند.1

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image