به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اثر شکايت خصوصي دادستان در صدور کيفرخواست از جانب وي

اثر شکايت خصوصي دادستان در صدور کيفرخواست از جانب وي

پرسش:
چنانچه دادستان خود به عنوان شاکي خصوصي پرونده اعلام شکايت نمايد و پرونده پس از طي مراحل در شعبه بازپرسي منجر به صدور قرار مجرميت گردد، در اين صورت آيا دادستان مي‌تواند نسبت به صدور کيفرخواست اقدام نمايد و براي دفاع از آن در دادگاه حاضر شود؟ چنانچه اين حق را نداشته و در دادسرا فاقد جانشين باشد، تکليف چيست؟

 

پاسخ:
در صورتي که دادستان به عنوان شاکي خصوصي در پرونده سمت داشته باشد، اين مورد از موارد رد است و نمي‌تواند به عنوان دادستان نسبت به صدور کيفرخواست اقدام نمايد و حتي در دادگاه براي دفاع از آن حاضر گردد. در صورت فقدان جانشين براي دادستان از نزديک‌ترين دادسراي حوزه قضايي استفاده خواهد شد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image