ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اثر ناتواني وثيقه‌گذار در معرفي متهم

اثر ناتواني وثيقه‌گذار در معرفي متهم

پرسش:
در پرونده‌اي وثيقه‌گذار داراي ناراحتي و ناتواني جسمي‌شديد است و با علم به اين وضعيت، از متهم پرونده ضمانت نموده و باوجود ابلاغ واقعي، وي را معرفي نکرده است. ازاين‌رو وثيقه به سود دولت ضبط شده است. اين حکم از سوي وثيقه‌گذار مورد اعتراض قرار گرفته و با استناد به ناتواني جسمي ‌شديد و عدم توان حرکتي، تقاضاي فسخ دستور را نموده است. آيا اين عذر پذيرفتني است؟ ‌

 

پاسخ: ‌
با توجه به قراردادي که ميان قاضي و وثيقه‌گذار تنظيم شده، ادعا يا عذر ناتواني وثيقه‌گذار دليل موجهي براي فسخ يا نقض دستور ضبط وثيقه نخواهد بود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image