به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اجراي احکام چک وعده‌دار پيش از تصويب قانون اصلاحي

اجراي احکام چک وعده‌دار پيش از تصويب قانون اصلاحي

پرسش:
در موضوع چک وعده‌دار پيش از تصويب قانون اصلاحي در تاريخ 2 شهريور 1382 رأي غيابي صادر شده؛ اما به لحاظ عدم دسترسي به محکوم‌عليه اين رأي به اجرا درنيامده است. با توجه به قانون مذکور و نيز ماده 11 قانون مجازات اسلامي چه اقدامي در اين باره بايد انجام شود؟

 

پاسخ:
چنانچه مبناي صدور رأي غيابي چک وعده‌دار باشد، برابر قانون اصلاحي چک موضوع قابليت تعقيب را ندارد. ازاين‌رو اجراي احکام در اعمال مفاد قسمت اخير ماده 283 قانون آيين دادرسي کيفري پرونده را براي صدور دستور مقتضي به نظر دادگاه صادرکننده رأي خواهد رساند.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image