به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اختلاف در صلاحيت دادسراها در صدور عنوان کيفرخواست و دفاع از آن

اختلاف در صلاحيت دادسراها در صدور عنوان کيفرخواست و دفاع از آن

پرسش:
دادسراي نظامي ‌اهواز کيفرخواستي را به عنوان دادگاه نظامي ‌اهواز صادر مي‌نمايد؛ اما دادگاه نظامي‌ خود را صالح ندانسته و اقدام به صدور قرار عدم صلاحيت به شايستگي دادگاه جزايي عمومي ‌شهرستان سوسنگرد مي‌کند.
حال دادستان کدام شهرستان از کيفرخواست صادر شده دفاع خواهد کرد؟ آيا دادگاه جزايي عمومي ‌مي‌تواند به کيفرخواست صادر شده از سوي دادسراي نظامي ‌رسيدگي کند يا کيفرخواست بايد توسط دادسراي عمومي ‌و انقلاب صادر شود؟

 

پاسخ:
چنانچه دادگاه عمومي ‌سوسنگرد صلاحيت خود را پذيرفته باشد، نه تنها نيازي به صدور کيفرخواستي ديگر از ناحيه دادسراي عمومي ‌سوسنگرد نيست؛ بلکه دفاع از کيفرخواست نيز با دادسراي عمومي‌ سوسنگرد مي‌باشد؛ زيرا دادگاه عمومي‌مجاز به رسيدگي به کيفرخواستي که دادسراي نظامي ‌صادر کرده، نيست؛ به‌خصوص که صلاحيت دادگاه نظامي ‌نسبت به دادگاه عمومي ‌ذاتي است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image