به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اختلاف صلاحيت دادگاه کيفري و تجديدنظر استان

 

اختلاف صلاحيت دادگاه کيفري و تجديدنظر استان

پرسش:
چنانچه محکمه بدوي با اعتقاد به وقوع جرمي همانند تفخيذ و صلاحيت خويش مبادرت به صدور حکم نمايد و حکم صادره مورد اعتراض واقع شود؛ اما مرجع تجديدنظر امر موصوف را از مصاديق لواط تشخيص داده و به اعتبار صلاحيت ذاتي محاکم کيفري استان با نقض حکم، پرونده را به آن مرجع ارسال دارد و در مقابل نيز دادگاه مزبور اعتقاد به لواط نداشته و قائل به تفخيذ باشد، طريقه حل اختلاف چگونه است؟

 

پاسخ:
نظر به اين که ميان دادگاه کيفري و دادگاه تجديدنظر استان در صلاحيت ذاتي شان اختلاف وجود دارد، از اين رو با توجه به ماده 33 قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب، تعيين مرجع صالح با ديوان عالي کشور است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image