به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

استرداد دعوا در مرحله تجديدنظرخواهي

استرداد دعوا در مرحله تجديدنظرخواهي

پرسش:
در يـک پـرونده حقوقي، محکومعليه نـسـبــت بــه دادنــامـه بـدوي دادخـواسـت تـجـديـدنـظر تقديم نموده است. در اثناي رسيدگي در دادگاه تجديدنظر، محکومله (خـواهـان بـدوي) از دعـواي خود بهکلي صرفنظر کرده و درخواست مختومه شدن پرونده را دارد. دادگاه تجديدنظر چگونه اتخاذ تصميم مينمايد؟

 

پاسخ:
اگرچه خواهان ميتواند دعواي خود را در مرحله بدوي استرداد نمايد يا بهکلي از آن صرفنظر کند؛ اما چون دعوا وارد مرحله تجديدنظر شده و مرحله بدوي به اتمام رسيده است، نامبرده نميتواند در مرحله تجديدنظر از دعواي خود بهکلي صرفنظر نمايد؛ چراکه بـا اعـطاي چنين اختياري به خواهان، وي مـيتواند در صورتي که احتمال بدهد در مرحله تجديدنظر محکوم خواهد شد، دعواي خود را به پايان برساند و درنتيجه اين حق را که حکم به سود محکومعليه صادر شود، از وي بگيرد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image