به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

استفاده دادگاه حقوقي از کارشناس منتخب در پرونده کيفري

 

استفاده دادگاه حقوقي از کارشناس منتخب در پرونده کيفري

پرسش:
اگــر در پـرونـدهکـيـفـري، مـوضـوع بـه کارشناس ارجاع شود و کارشناس منتخب در ايـن بـاره اظهار عقيده نمايد و متعاقب آن درخصوص رقبه متنازعفيه پرونده حقوقي نيز مطرح شود، آيا دادگاه حقوقي ميتواند پرونده را براي کارشناسي مجدد ارجاع نمايد يا اينکه بايد از نظر کارشناس منتخب در پرونده کيفري استفاده کند؟

 

پاسخ:
در اين خصوص بايد قائل به تفکيک شد؛ اگر نظر کارشناس در امور کيفري مستند رأي دادگاه کيفري باشد، دادگاه حقوقي بايد از نظر کارشناس تبعيت نمايد؛ زيرا در غير اين صورت، در واقع از رأي دادگاه کيفري تبعيت نکرده که خلاف قانون است. اما اگر مستند رأي کيفري نظر کارشناس نباشد، دادگاه حقوقي ميتواند مجدداً قرار کارشناسي صادر نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image