به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

استنكاف دستگاه‌هاي اجرايي از اجراي آراي وحدت رويه ديوان عدالت اداري

 

استنكاف دستگاه‌هاي اجرايي از اجراي آراي وحدت رويه ديوان عدالت اداري

س:  بعضاً توسط ديوان عدالت اداري در راستاي وظايف قانوني خود آراي وحدت رويه­اي صادر و انتشار مي­گردد. اما مشاهده مي‌شود دستگاه‌هاي اداري آراي وحدت رويه صادره از ديوان عدالت اداري را در مقام اجراء عمل نمي­نمايند و خود را ملزم به تمكين از آراي وحدت رويه ديوان عدالت اداري نمي­دانند. با توجه به اينكه در قانون ديوان عدالت اداري و آيين­نامه اداري و آيين­نامه آن ضمانت اجرايي درخصوص عدم تمكين دستگاه‌هاي اجرايي از صدور آراي وحدت رويه احصا و تصويب نگرديده استنكاف دستگاه‌هاي اداري از مانحن فيه قابل تعقيب به‌عنوان تخلف مي­باشد يا خير؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 22/7/77 – 676 / 77 / ق

 

با توجه به ذيل ماده 20(1) قانون ديوان عدالت اداري مصوب سال 1360 و ماده 21(2) همان قانون اولاً: عموم و اطلاق ماده 21 از احكام ديوان يادكرده به احكام صادره از شعب و هيأت عمومي شامل مي­گردد. بنابراين اعلام تخلف در موارد استنكاف از ناحيه سازمان نيز قابل اعمال است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image