به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اشتغال متقاضيان تأسيس شركت¬هاي خصوصي در سازمانهاي دولتي

 

اشتغال متقاضيان تأسيس شركت­هاي خصوصي در سازمانهاي دولتي

س: با توجه به بخشنامه صادره از سوي دفتر بازرسي استان ... تحت عنوان اداره كل ثبت اسناد و املاك استان ... موضوع اخذ تعهد كتبي از متقاضيان تأسيس شركت­هاي خصوصي مبني بر عدم اشتغال در مشاغل دولتي آيا متقاضيان مذكور مي­توانند كمافي­السابق در مشاغل دولتي تصدي نمايند؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 29/4/77 – 351 / 77 / ق

 

با توجه به اينكه در قانون ممنوعيت تصدي بيش از يك شغل ضمانت اجرايي لازم براي تعقيب متخلفين از آن قانون پيش­بيني شده است و با فرض اخذ تعهد و احراز خلاف آن اداره ثبت اسناد ضمانت اجرايي لازم براي برخورد با متخلفين متعهد ندارد لذا بند 1 بخشنامه فاقد اثر قانوني است مضافاً اينكه اساساً صدور بخشنامه در صلاحيت رياست سازمان بوده و به مديران استاني تفويض نشده و همچنين صدور چنين بخشنامه­هايي از طريق اعلام رياست محترم سازمان به بالاترين مقام اجرايي دستگاه مربوط ممكن و از آن طريق به زيرمجموعه آن دستگاه قابل ابلاغ است.

 

چون در بند 2 بخشنامه مذكور مديريت كل بازرسي استان مربوطه اسامي شاغلين دولتي كه به عنوان عضويت در هيأت مديره با مديريت عامل شركت­هاي خصوصي عمل مي­نمايند را از اداره ثبت اسناد و املاك آن استان درخواست نموده، اين عمل درخواست اداري محسوب و عمل به آن بلااشكال بنظر مي­رسد اما اولاً شناسايي افراد ثانياً احراز تخلف يا پيگيري از تخلفات احتمالي كاركنان دولت «اشتغال به كار افراد در بخش دولتي و عضويت در هيأت مديره يا تصدي مديريت عامل شركت­هاي خصوصي» به عهده ادارات ثبت اسناد (ثبت شركتها) نمي­باشد.

 

در مورد اعمال بند 3 بخشنامه مذكور دائر بر نصب و الحاق آن در محل ثبت شركت­ها و كليه ادارات ثبت اسناد آن استان توجه به رعايت بند 1 نظريه جلب مي­گردد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image