به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اعتراض و تجديد نظرخواهي نسبت به آراء هيأت¬هاي رسيدگي به تخلفات اداري توسط سازمان بازرسي

اعتراض و تجديد نظرخواهي نسبت به آراء هيأت­هاي رسيدگي به تخلفات اداري توسط سازمان بازرسي

س: در پرونده­هاي عديده­اي كه از ناحيه سازمان اعلام تخلف شده و به مسئولين هيأت­هاي رسيدگي به تخلفات اداري احاله گرديده احكامي مبني بر برائت متخلفين صادر و مراتب به اين سازمان اعلام گرديده است. با توجه به ماده 6 ق تشكيل سازمان بازرسي كل كشور و ماده 38 آيين­نامه اجرايي و مقررات اداري و استخدامي مصوب 7/5/75 كه اعتراض به آراء صادره هيأت­هاي رسيدگي به تخلفات اداري و نتيجتاً تقاضاي تجديد نظرخواهي از احكام صادره را به سازمان محول نموده، و از طرفي در ماده «10» قانون تخلفات اداري مصوب سال 72 موارد قابل تجديد نظر در هيأت­هاي تجديد نظر احصاء گرديده است.

خواهشمند است نظر مشورتي را نسبت به صدور حكم برائت از ناحيه مراجع ياد شده و يا اينكه سازمان حق اعتراض و تجديد نظرخواهي نسبت به آراء مذكور را دارد يا خير اعلام فرماييد.

نظريه كميسيون حقوقي شماره و تاريخ نظريه 19/5/77 – 480 / 77 / ق

با توجه به اينكه موارد تجديد نظر از آرائ صادره هيأت­هاي بدوي رسيدگي به تخلفات اداري در ماده 10 ق رسيدگي به تخلفات اداري احصاء گرديده است و اعطاء اختيار تجديد نظرخواهي مطابق ماده 6 ق تشكيل سازمان نمي­تواند علي­الطلاق اجازه تجديد نظرخواهي احكامي كه قابليت تجديد نظرخواهي ندارند را بدهد، لذا تجديد نظرخواهي سازمان ناظر به مواردي خواهد بود كه قانوناً قابليت تجديد نظرخواهي را داشته باشد و مرجعي براي اعمال تجديد نظر احكام قطعي قانوناً وجود ندارد بنابراين اختيارات سازمان بازرسي كل كشور از ماده 6 ق تشكيل سازمان و ماده 38 آيين­نامه اجرايي آن محدود به مواردي است كه به استناد ماده 10(1) قانون رسيدگي به تخلفات اداري قابليت تجديد نظرخواهي را دارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image