به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اعطاي نيابت بازرسي از سوي دادسراي انتظامي قضات به سازمان يا بازرسان آن

 

اعطاي نيابت بازرسي از سوي دادسراي انتظامي قضات به سازمان يا بازرسان آن

س: آيا دادسراي انتظامي قضات مي­تواند نيابتاً انجام بازرسي و تحقيق و اخذ نتيجه در امري را از سازمان يا بازرسان آن درخواست نمايد.

 

كميسيون حقوقي سازمان بازرسي كل كشور در تاريخ 21/5/76 تشكيل گرديد. پس از مطالعه و بررسي درخصوص استعلام مارالذكر به شرح ذيل اظهار نظر مي­نمايد.

 

نظريه كميسيون حقوقي                                                                       تاريخ نظريه21/5/76

 

با توجه به بند الف(1) اصلاحي ماده 2 قانون تشكيل سازمان بازرسي كل كشور مصوب خرداد 1375 كه به موجب آن سازمان بازرسي از دخالت در امور قضايي منع شده است و با توجه به بند ب اصلاحي ماده مذكور مقاماتي كه مي­توانند درخواست انجام بازرسي فوق­العاده را از سازمان بنمايند احصاء شده­اند  به نظر مي­رسد مدلول دو بند مذكور ناسخ ضمني ماده 43 قانون تشكيلات دادگستري مصوب 1333 بوده و لذا دادياران و دادستان محترم انتظامي قضات نمي­توانند برخلاف صراحت بندهاي الف و ب ماده مذكور از سازمان بازرسي تقاضاي انجام نيابت را داشته باشند. مضافاً اينكه ماده 43 مذكور ناظر به وظايف اداره كل بازرسي دادگستري كه حيطه عمل آن صرفاً دادگستري بوده است مي­باشد و لذا با تغيير تشكيلات اداره مذكور از تشكيلات حذف و سازمان بازرسي كل كشور به موجب قانون خاص تشكيل و وظايف مشخصه­اي بشرحي كه فوقاً بيان شد عهده­دار است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image