به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اعطاي نيابت قضايي توسط مديران دفاتر بازرسي

 

اعطاي نيابت قضايي توسط مديران دفاتر بازرسي

س: مديركل محترم دفتر بازرسي استان .... طي شرحي به رياست محترم دادگاههاي عمومي .... اعلام نموده است:

 

«با تلقي اين برگ بعنوان نيابت قضايي شخصاً و يا با ارجاع آن به احد از همكاران قضايي ترتيبي اتخاذ گردد كه آقاي ... به نشاني: ..... بعنوان شاكي دعوت و پس از حضور وي بشرح ذيل تحقيق شود.»

 

خواهشمند است با توجه به اينكه نيابت اعطايي داراي دو وصف اداري و قضايي است و رسيدگي به امور قضايي صرفاً در صلاحيت محاكم قضايي است و مديركل محترم دفتر بازرسي تصدي قضايي به معناي خاص ندارد و اينكه با انجام بررسي راجع به شكايات مربوط به طرز رفتار اداري نيز با توجه به ماده 3(1) قانون راجع به مقررات اداري و استخدامي سازمان بازرسي كل كشور مي­توان اعطاي نمايندگي يا مأموريت نمود كه در اين خصوص نيز مشروط به قبول فرد مخاطب است. آيا مدير كل دفاتر بازرس مجاز به اعطاي نيابت قضايي در راستاي امور محوله هستند؟

 

نظريه كميسيون حقوقي                                   شماره و تاريخ نظريه 27/7/77 – 684 / 77 / ق

 

در رابطه با انجام بررسي راجع به شكايات مربوط به طرز رفتار اداري كاركنان با ارباب رجوع با توجه به ماده 3 قانون راجع به مقررات اداري و استخدامي سازمان بازرسي كل كشور مي­توان اعطاي نمايندگي يا مأموريت نمود كه بنظر مي­رسد منوط و مشروط به قبول مخاطب است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image