به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اعلام رضايت در قتل عمد

 

اعلام رضايت در قتل عمد

پرسش :
اولياي دم مقتول در دادگاه کيفري استان رضايت خود را از قاتل اعلام مينمايند. آيا دادگاه کيفري استان مي‌تواند به جنبه عمومي موضوع رأساً و بدون صدور کيفرخواست رسيدگي نموده و رأي صادر کند؟ به عنوان نمونه، آيا دادگاه کيفري ميتواند درخصوص جرم قتل عمد با توجه به گذشت اولياي دم قرار موقوفي تعقيب صادر نمايد؛ اما درباره جنبه عمومي جرم به لحاظ بيم تجري مرتکب، وي را به حبس محکوم کند؟ مرجع تجديدنظر درخصوص حکم محکوميت راجع به جنبه عمومي جرم کجاست؟

 

پاسخ:
با توجه به ماده 612 قانون مجازات اسلامي، پس از گذشت اولياي دم دادگاه کيفري استان بايد نسبت به جنبه عمومي جرم رسيدگي و حکم مقتضي را صادر نمايد. مرجع تجديدنظر از حکم صادر شده نيز ديوان عالي کشور است. در ضمن، نيازي به صدور کيفرخواست هم نيست.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image