به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اقدام به ازدواج جهت اخذ معافيت و متعاقباً طلاق

 

اقدام به ازدواج جهت اخذ معافيت و متعاقباً طلاق

متن سئوال

 

شخصي‌ مشمول‌ بوده‌ براي‌ خريد خدمت‌ سربازي‌ مراجعه‌ مي كند، به‌ ايشان‌ گفته‌ مي شود، اگرهمسر داشته‌ باشي ، مي شود با قيمت‌ كمتري‌ (نصف ) سربازي‌ را خريد، ايشان‌ همسر انتخاب‌ مي كند،پس‌ از گذشت‌ يك‌ ماه‌ از عقد آن‌ را به‌ ثبت‌ مي رساند، و سپس‌ اقدام‌ مي كند و معافي‌ را مي گيرد، بعد ازمدتي‌ به‌ صورت‌ عادي‌ همسرش‌ را طلاق‌ مي دهد و بعد از گرفتن‌ كارت‌ معافيت‌ مادرش‌ را قاصدمي فرستد كه‌ من‌ تو را نمي خواهم ، دختر احساساتش‌ جريحه دار شده‌ خودش‌ را آتش‌ مي زند، كه‌ به علت‌ حاد بودن‌ سوختگي‌ فوت‌ مي كند، آيا اين‌ شخص‌ براي‌ اخذ كارت‌ معافيت‌ مرتكب‌ فريب‌ در ازدواج شده‌ يا خير؟ و آيا براي‌ عمل‌ وي‌ عنوان‌ مجرمانه‌ ديگري‌ مي شود مطرح‌ كرد و كار معافيت‌ وي‌ را ابطال كرد يا خير؟

 

 

 

متن پاسخ

 

کار تحقيقي از : سيد عطاءالله معنوي
-----------------------------
طبق‌ ماده‌ 647 قانون‌ مجازات‌ اسلامي‌ فريب‌ در ازدواج‌ در صورتي‌ تحقق‌ مي يابد كه‌ يكي‌ از زوجين‌ قبل‌ ازازدواج‌ ديگري‌ را به‌ امور واهي‌ و بدون‌ واقعيت‌ فريفته‌ نمايد كه‌ عقد بر مبناي‌ آن‌ امور واقع‌ شود. و در موردازدواج‌ اين‌ شخص‌ بايد از خانواده‌ زوجه‌ در اين‌ باره‌ تحقيق‌ شود كه‌ چنين‌ مسأله اي‌ بوده‌ يا نه ؟ ولي‌ صرف‌ قصدزوج‌ به‌ اين‌ كه‌ بعدا زوجه‌ را طلاق‌ دهد سبب‌ نمي شود كه‌ مورد را از مصاديق‌ اين‌ ماده‌ بدانيم‌ يا اين‌ كه‌ لااقل مشكوك‌ است‌ و در مورد شك‌ نمي توان‌ قانون‌ را درباره‌ مجرم‌ تفسير موسع‌ نمود و كارت‌ معافيت‌ نيز با اين‌ كه‌ به صورت‌ قانوني‌ و طبق‌ ضوابط صادر شده‌ دليلي‌ بر ابطال‌ آن‌ به‌ نظر نمي رسد. ولي‌ از نظر طلاق‌ غير رسمي مشمول‌ ماده‌ 645 قانون‌ مجازات‌ اسلامي‌ مي باشد

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image