به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

اگر بعد از رسيدگي متهم تبرئه شده يا در مورد وي قرار منع تعقيب يا منع پيگرد صادر شود، تکليف قرارهاي صادره چگونه خواهد بود.

نظريه شماره 8427/7 ـ 13 دي1382

پرسش:
مطابق قانون در امور کيفري، براي تعقيب متهم قرار تأمين به صورت وجه‌التزام، کفالت، وثيقه اخذ مي‌شود و متهم ممکن است بازداشت گردد حال اگر بعد از رسيدگي متهم تبرئه شده يا در مورد وي قرار منع تعقيب يا منع پيگرد صادر شود، تکليف قرارهاي صادره چگونه خواهد بود.

 

نظريه اداره کل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضاييه
برحسب نص ماده 144قانون آيين‌دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در امور کيفري چنانچه قرار منع پيگرد يا موقوفي تعقيب يا برائت متهم صادر شود و يا پرونده به هر کيفيت مختومه شود. قرارهاي تأمين صادره ملغي‌الاثر خواهد بود و قاضي مربوط مکلف است از قرارهاي تأمين وثيقه رفع اثر نمايد و اين رفع اثر منوط به تعقيب احکام مي‌باشد و به محض صدور حکم و امضاء آن قرارهاي تأمين ملغي‌الاثر مي‌شود بنابراين چنانچه دادگاه تجديدنظر برائت صادره از دادگاه بدوي را نقض نمايد بايد رأساً نسبت به صدور قرار تأمين اقدام نمايد و پس از صدور رأي برائت از سوي دادگاه بدوي تکليف از وثيقه‌گذار ساقط مي‌گردد و ماده 140 قانون فوق‌الذکر را نمي‌توان در مورد وي اعمال نمود.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image