به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

امکان اثبات جنبه عمومي‌جرم ضرب و جرح عمدي با قسامه

امکان اثبات جنبه عمومي‌جرم ضرب و جرح عمدي با قسامه

پرسش:
در پرونده‌‌اي ايراد ضرب و جرح عمدي با قسامه به اثبات رسيده و متهم به پرداخت ديه محکوم شده است. آيا جنبه عمومي ‌جرم نيز با قسامه اثبات مي‌شود و مي‌توان متهم را از اين حيث محکوم کرد؟ ‌

 

پاسخ:
چنانچه عمل متهم موجب اخلال در نظم جامعه يا خوف و بيم تجري نشود، اعمال تبصره 2 ماده 269 قانون مجازات اسلامي جايز نيست؛ اما اگر اقدام مرتکب در ايراد ضرب و جرح عمدي موجب بروز عوارض مذکور شود، جنبه عمومي ‌نيز در حکم لحاظ خواهد شد. اين امر بايد از طريق ساير دلايل و قراين موجود در پرونده که براي قاضي علم‌آور است، اثبات شود و صرف اداي قسامه چنانچه موجب حصول علم نشود، کافي نيست.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image