به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

امکان جلب متهم پس از اخطار به ضامن يا کفيل

 

امکان جلب متهم پس از اخطار به ضامن يا کفيل

پرسش:
‌مطابق ماده 140 قانون آيين دادرسي کيفري، اگر حضور متهم لازم باشد و حاضر نشود، بايد از طريق ضامن وي احضار گردد. آيا قبل از اين‌که به ضامن اخطار شود، مي‌توان متهم را جلب کرد؟

 

پاسخ:
با توجه به صراحت قانون که لزوم حضور متهم را از مصاديق اخطار به کفيل يا وثيقه‌گذار براي حاضر نمودن مضمون‌عنه يا مکفول‌عنه دانسته است، چنانچه کفيل يا وثيقه‌گذار توانايي حاضر کردن متهم را نداشته باشد، محکوم به ضبط وثيقه و اخذ وجه‌الکفاله مي‌‌شود که اين امر مستلزم رعايت اقدامات قانوني (احضار و جلب) است. ‌

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image