به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

آيا با توجه به قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب دادستان مي‌تواند نسبت به احکام کيفري تقاضاي تجديدنظر کند و اگر اين حق را دارد در چه مهلتي؟

نظريه شماره2942/7 ـ 19/4/1382

پرسش:
آيا با توجه به قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب دادستان مي‌تواند نسبت به احکام کيفري تقاضاي تجديدنظر کند و اگر اين حق را دارد در چه مهلتي؟

 

نظريه اداره کل حقوقي و تدوين قوانين قوه قضاييه
بند (ج) ماده 14 قانون اصلاح قانون تشکيل دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب مصوب سال 1381 در مورد دادگاه‌هاي عمومي و جزائي و تبصره 2 ماده 20 همان قانون مربوط به حضور دادستان يا معاون او يا يکي از دادياران در صورت تعيين دادستان در دادگاه کيفري استان مي‌باشد و با عنايت به اينکه دادستان يا نماينده وي در جريان دادرسي دادگاه‌هاي عمومي جزايي و دادگاه کيفري استان دخالت دارند و پرونده پس از صدور حکم بايد به امضاي دادستان يا داديار مأمور در آن دادگاه برسد. بنابراين امضاي حکم توسط دادستان يا داديار مأمور در دادگاه ابلاغ حکم است و چنانچه دادستان صدور حکم را برخلاف نصّ قانون تشخيص دهد ظرف مهلت مقرر طبق ماده 18 قانون مذکور مي‌تواند نسبت به رأي صادره تجديدنظرخواهي نمايد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image