به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

آيا چك تضميني در زمره ضمانت‌نامه‌هاي معتبر در آئين‌نامه تضمين براي معاملات دولتي

 

آيا چك تضميني در زمره ضمانت‌نامه‌هاي معتبر در آئين‌نامه تضمين براي معاملات دولتي

موضوع استعلام؛

 

آيا چك تضميني در زمره ضمانت‌نامه‌هاي معتبر در آئين‌نامه تضمين براي معاملات دولتي به شماره 42956/ت28493ﮬ مورخ 11/8/1382 هيئت محترم وزيران مي‌باشد يا خير؟

 

نظريه مورخ 15/12/86 كميسيون حقوقي

 

هر چند چكهاي تضميني و بين بانكي داراي كليه آثار وجه نقد مي باشند، ليكن با توجه به اين كه در ماده 6 قانون تنظيم برخي از مقررات مالي دولتي* چك به طور مطلق از عداد ضمانتهاي معتبر مستثني شده، لذا استفاده از   چك هاي مذكور به عنوان ضمانت در معاملات دولتي در تغاير با قوانين و مقررات جاري است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image