آيا چك تضميني در زمره ضمانت‌نامه‌هاي معتبر در آئين‌نامه تضمين براي معاملات دولتي

 

آيا چك تضميني در زمره ضمانت‌نامه‌هاي معتبر در آئين‌نامه تضمين براي معاملات دولتي

موضوع استعلام؛

 

آيا چك تضميني در زمره ضمانت‌نامه‌هاي معتبر در آئين‌نامه تضمين براي معاملات دولتي به شماره 42956/ت28493ﮬ مورخ 11/8/1382 هيئت محترم وزيران مي‌باشد يا خير؟

 

نظريه مورخ 15/12/86 كميسيون حقوقي

 

هر چند چكهاي تضميني و بين بانكي داراي كليه آثار وجه نقد مي باشند، ليكن با توجه به اين كه در ماده 6 قانون تنظيم برخي از مقررات مالي دولتي* چك به طور مطلق از عداد ضمانتهاي معتبر مستثني شده، لذا استفاده از   چك هاي مذكور به عنوان ضمانت در معاملات دولتي در تغاير با قوانين و مقررات جاري است.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image