به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

آيـا رئـيـس دادگـستري يا مقام ارجاع‌کننده مي‌تواند قرار امتناع را نپذيرد؟

نشست قضايي دادگستري شهرضا

پرسش:
در صورت صدور قرار امتناع از رسيدگي، آيـا رئـيـس دادگـستري يا مقام ارجاع‌کننده مي‌تواند قرار امتناع را نپذيرد؟

 

 

 

پاسخ:
اتفاق نظر
نظارت عام رئيس حوزه قضايي مستلزم آن است که چنانچه قرار امتناع را نپذيرفت، تذکر دهد که مورد از موارد امتناع نيست. قرار امتناع از رسـيـدگـي يـک تـصـمـيـم است و قاضي ختم رسيدگي را براي خود اعلام مي‌کند و چنانچه نظر رئيس حوزه قضايي مخالف اين امر باشد، مي‌تواند مراتب را به دادگاه انتظامي اعلام کند.
نظريه گروه
با توجه به ماده 14 قانون آيين دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در امور کيفري، چنانچه قاضي به يکي از علل مندرج در قانون قرار امتناع از رسيدگي را صادر کند، رئيس حوزه قضايي مکلف است دادرس ديگري را براي رسيدگي به آن موضوع تعيين کرده و يا رسيدگي را به شعبه ديگري ارجاع نمايد. به عبارت ديگر، قانون‌گذار در اين موارد موافقت رئيس حوزه قضايي را شرط نمي‌داند.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image