به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل madreseyehoghoogh@yahoo.com و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

آيا عضويت غيرموظف در هيأت مديره شركتهاي وابسته به مؤسسات عمومي غيردولتي شغل دوم محسوب مي‌گردد؟

آيا عضويت غيرموظف در هيأت مديره شركتهاي وابسته به مؤسسات عمومي غيردولتي شغل دوم محسوب مي‌گردد؟

موضوع استعلام:

 

آيا عضويت غيرموظف در هيأت مديره شركتهاي وابسته به مؤسسات عمومي غيردولتي شغل دوم محسوب مي‌گردد؟

 

نظريه مورخ 17/11/86 كميسيون حقوقي

 

با عنايت به ماده واحده ممنوعيت تصدي بيش از يك شغل مصوب سال 1373 كه جمع: 1. دو شغل دولتي  2. مشاغل دولتي و برخي مشاغل ديگر( اگر چه خصوصي باشند1) را ممنوع اعلام نموده و تنها استثناهاي پذيرفته شده در قانون، سمتهاي آموزشي2 و شركت و عضويت در مجامع عمومي، شوراهاي عالي، هيأت هاي مديره و شوراهاي مؤسسات و شركتهاي دولتي به عنوان نمايندگي قانوني سهام دولت و يا به موجب قانون و يا در ارتباط با وظايف و مسووليتهاي پست و يا شغل سازماني3 مي‌باشد. از اين رو فرض عضويت كاركنان دولت در هيأت مديره شركتها ( به استثناء موارد مذكور ) به هر نحو بر خلاف قانون است .

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image