آيا نيروهاي شركت خدماتي كه هيچ‌گونه رابطه استخدامي با سازمان بازرسي كل كشور ندارند، مي‌توانند عضو شركت تعاوني مسكن كاركنان سازمان بازرسي شوند يا خير؟

 

آيا نيروهاي شركت خدماتي كه هيچ‌گونه رابطه استخدامي با سازمان بازرسي كل كشور ندارند، مي‌توانند عضو شركت تعاوني مسكن كاركنان سازمان بازرسي شوند يا خير؟

در خصوص نامه شماره 108/ب/م/ت/ش مورخ 30/3/85 شركت تعاوني مسكن كاركنان بازرسي استان آذربايجان شرقي كميسيون با بررسي سوابق به شرح آتي مبادرت به اظهار نظر مي نمايد:

 

نظريه كميسيون حقوقي مورخ 25/5/85

 

نظر به اينكه ماده 12 اساسنامه نمونه تهيه شده توسط وزارت تعاون ( كه رعايت مفاد آن براي تعاوني‌ها الزامي است) با اشاره به شرايط عمومي و اختصاصي، عضويت در تعاوني براي كل واجدين شرايط اعم از اشخاص حقيقي و يا حقوقي غير دولتي را آزاد اعلام كرده است، بنا به مراتب منعي براي عضويت نيروهاي شركت خدماتي در تعاوني مسكن كاركنان سازمان وجود ندارد، با وجود اين چنانچه در بند ب ماده ياد شده راجع به «شرايط اختصاصي» وجود رابطه استخدامي با سازمان بازرسي كل كشور قيد شده باشد اشخاصي كه واجد اين شرط نباشند از عضويت در شركت تعاوني منع خواهند شد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image