به وب سایت رسمی گروه مدرسه حقوق ، خوش آمدید  09122330365

 ضمن تشکر از شما کاربر عزیز که سایت مدرسه حقوق را جهت استفاده از خدمات ما انتخاب نموده اید به اطلاع شما میرسانیم این سایت با هدف ارتقاء سطح اطلاعات حقوقی و رفع نیازها و مشکلات حقوقی شما راه اندازی گشته و در جهت نیل به این هدف و رفع اشکالات موجود و ارائه خدمات بهتر ، رهنمودها و انتقادات و پیشنهادات شما کاربر عزیز را می طلبد . لازم بذکر است در طراحی و ارائه مطالب سعی بر رعایت سادگی و دسترسی آسان به مطالب و مشکلات متداول حقوقی گشته که جامعه بیشتر با آن دست به گریبان است.

تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

ضمنا کاربران محترم  می توانند از طریق قسمت ارتباط با ما و یا از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا gmail.com@ تقاضای خود را در زمینه استفاده از خدمات وکالتی و یا مشاوره حقوقی وکلای مجرب پایه یک دادگستری عضو گروه مدرسه حقوق در تمام نقاط داخل و یا خارج از کشور و نیز در زمینه مهاجرت اعلام نمایند تا در اسرع وقت با ایشان تماس حاصل گردد .

با عنايت به مقررات مربوط به ممنوعيت به كارگيري افراد بازنشسته در مؤسسات، شركتها و سازمانهاي دولتي

با عنايت به مقررات مربوط به ممنوعيت به كارگيري افراد بازنشسته در مؤسسات، شركتها و سازمانهاي دولتي

موضوع استعلام:

 

با عنايت به مقررات مربوط به ممنوعيت به كارگيري افراد بازنشسته در مؤسسات، شركتها و سازمانهاي دولتي و وابسته به دولت، آيا اشتغال به كار بازنشستگان در شركتهايي كه كمتر از 50% سهام آن متعلق يا شركتهاي دولتي است، مجاز است؟

 

 نظريه كميسيون حقوقي مورخ 15/12/86

 

با عنايت به اين كه در ماده 41 قانون الحاق موادي به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت مصوب 25/8/1384 مجلس شوراي اسلامي  مقرر داشته است؛ « هر نوع به كارگيري افراد بازنشسته در وزارتخانه ها و مؤسسات دولتي و كليه دستگاههاي موضوع ماده 160* قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و مؤسسات و نهادهاي عمومي غيردولتي و مؤسسات و شركتهاي وابسته و تابع آنها و هر دستگاهي كه به نحوي از انحاء از بودجه كل كشور استفاده مي نمايد، جز با  تصويب هيأت وزيران تحت هر عنوان ممنوع مي باشد ...»‌. نظر به اينكه هرگونه ممنوعيت و يا محدوديت نياز به تصريح قانون دارد و در ماده مذكور از شركتهايي كه كمتر از 50 % از سهام آن متعلق به دولت است ( و به عبارتي توسط بخش غير دولتي اداره مي گردد) ذكري به ميان نيامده است، بنابراين اشتغال بازنشستگان در چنين شركتهايي نياز به رعايت مقررات مصرح در ماده ياد شده، ندارد.

 

 
» موضوعات مطالب سایت «
 
 
مدرسه حقوق ایرانصفحه اصلی || درباره ما || پاسخ به سوالات شما || تماس با ما
feed-image